Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Misverstanden zorgden voor pestgedrag in top van de Volksbank'

'Misverstanden zorgden voor pestgedrag in top van de Volksbank'

UTRECHT (ANP) - De verstoorde verhoudingen in de top van de Volksbank ontstonden door misverstanden over de precieze taken van directeuren. Dat leidde incidenteel tot onderling "pestgedrag", intimidatie en een "onveilige werksituatie" voor sommigen. Volgens het financiële concern achter merken als SNS en RegioBank is dat de conclusie van het onafhankelijke onderzoek naar de kwestie.

Afgelopen half jaar was er veel onrust bij de Volksbank. Financieel directeur Pieter Veuger werd ontslagen terwijl hij nog maar enkele maanden in dienst was. Later vertrok ook operationeel directeur Mirjam Verhoeven, na meningsverschillen over de gang van zaken, het te voeren beleid en de te volgen koers.

Dit alles ligt gevoelig, omdat de bank nog altijd in staatshanden is. Bovendien probeert de Volksbank juist al een tijd in te zetten op wat het noemt bankieren met menselijke maat. De onderzoekers concluderen juist dat de directie ervoor moet zorgen dat er niet alleen met de menselijke maat wordt gebankierd, maar ook kan worden gewerkt.

Rechtszaak

Het niet-openbare onderzoeksrapport was onlangs nog een belangrijk onderwerp in de rechtszaak van Veuger tegen de Volksbank. De ex-bestuurder probeerde zijn ontslag aan te vechten. In het proces betwijfelde Veuger ook of de onderzoekers achter het rapport wel zorgvuldig en onafhankelijk te werk zijn gegaan. Hun rapport zou niet zomaar verspreid mogen worden, vond hij. Veuger had zelfs beslag laten leggen op de correspondentie van de onderzoekers. Maar de rechtbank in Utrecht heeft vrijwel al zijn vorderingen afgewezen.

Volgens president-commissaris Jan van Rutte bevestigt het onderzoek dat de dynamiek in de directie en de interactie met de raad van commissarissen "tussen januari en augustus 2020 niet optimaal was". "Dat had wel gemoeten", erkent hij. Maar inmiddels zijn er maatregelen genomen die eraan bijdragen dat er weer sprake is van een goede en positieve dynamiek, aldus Van Rutte. De recent aangetreden nieuwe topman Martijn Gribnau noemt het goed dat het onderzoek is afgerond "en de bank de blik op de toekomst kan richten".

Meer uit Financieel

EU ziet geen tekort vliegtuigbrandstof ondanks IEA-waarschuwing

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.

30 minuten geleden
Brussel investeert 180 miljoen in Europese clouddiensten voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.

1 uur geleden
IATA voorziet vluchtannuleringen Europa in mei om kerosinetekort

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.

1 uur geleden
Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

2 uur geleden
Lufthansa schrapt opnieuw honderden vluchten om stakingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.

3 uur geleden
Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

3 uur geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

4 uur geleden