
Mist houdt Formule 1-coureurs aan de kant op Nürburgring
NÜRBURG (ANP) - De eerste en tweede vrije training voor de Grote Prijs van de Eifel op de Nürburgring zijn geschrapt. Daardoor zijn de coureurs de hele vrijdag niet in actie gekomen. Zaterdag om 12.00 uur krijgen ze een nieuwe mogelijkheid tijdens de derde vrije training.
Vanwege dichte mist moesten de coureurs 's ochtends in de pitstraat blijven. De medische helikopter kon namelijk niet opstijgen in het geval van een ongeluk en dus besloot de wedstrijdleiding na twee keer een half uur uitstel om de training te schrappen.
's Middags was het oordeel dat de weersomstandigheden onvoldoende waren verbeterd en daarom werd ook de tweede trainingssessie afgelast.
Mick Schumacher
Het schrappen van de eerste vrije training was vooral vervelend voor Mick Schumacher en Callum Ilott. De 21-jarige coureurs zouden op de Nürburgring hun officieuze debuut in de Formule 1 maken. Schumacher en Ilott hadden de eerste vrije training mogen rijden in de bolides van Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) en Romain Grosjean (Haas). Na lang wachten moesten ze uiteindelijk onverrichter zake hun racekleding weer uittrekken.
Zaterdag is ook de kwalificatie voor de race van zondag. Max Verstappen hoopt dan net als twee weken geleden in Rusland een podiumplaats te kunnen bemachtigen.
Meer uit Sport
OLYMPIA (ANP/AFP) - De Spanjaard Juan Antonio Samaranch Junior, de Brit Sebastian Coe en de Zimbabwaanse Kirsty Coventry worden als grootste kanshebbers beschouwd om Thomas Bach op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Op de 144e sessie van de mondiale sportbond, die dinsdag met een ceremonie in Olympia begint, stemmen de leden donderdag over de opvolging van de Duitser.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tallon Griekspoor tennist deze week in het masterstoernooi van Miami. Het stond aanvankelijk niet in zijn schema, maar door zijn goede optredens in het masterstoernooi van Indian Wells heeft hij besloten in de Verenigde Staten te blijven. Griekspoor haalde vorige week in Indian Wells, ook wel het vijfde grand slam genoemd, de kwartfinales. Op de wereldranglijst steeg hij naar de 34e plaats.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Formule 1-teams moeten nog deze week veranderingen doorvoeren aan de achtervleugels van hun auto's. De overkoepelende autosportbond FIA gaat al in de komende Grote Prijs van China strengere controles uitvoeren op de buigzaamheid van de vleugels, die een rol speelt in de snelheid. De FIA heeft maandag de teams op de hoogte gesteld.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Noorse schaker Magnus Carlsen sluit uit dat hij nog eens voor de wereldtitel zal strijden. "Ik zie dat op dit moment niet, ik acht het zeer, zeer onwaarschijnlijk", zegt de nummer 1 van de wereld tegen persbureau Reuters.
15 uur geledenPYLOS (ANP/RTR) - Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft een aanbeveling gedaan boksen alsnog toe te voegen aan het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Daarmee lijkt een einde te komen aan de dreiging dat de bokssport niet langer olympisch is.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is door zijn prestaties op het masterstoernooi van Indian Wells negen plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland vindt zichzelf op de maandag gepubliceerde lijst terug op de 34e plaats.
23 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/DPA) - Jack Draper heeft het tennistoernooi van Indian Wells winnend afgesloten. De 23-jarige Brit rekende in de eindstrijd overtuigend af met de 21-jarige Deen Holger Rune: 6-2 6-2. De partij duurde 1 uur en 9 minuten. Draper, de nummer 14 van de wereld, had in de halve eindstrijd voor een verrassing gezorgd door in drie sets te winnen van de als tweede geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz.
1 dag geleden