Mishandelde Oekraïense beren in Ouwehands Dierenpark voor herstel
RHENEN (ANP) - De twee bruine beren Ljalja en Malysh zijn vrijdag met enige vertraging in Nederland aangekomen. De dieren zijn via een crowdfundingsactie van stichting Bears in Mind vanuit Oekraïne naar ons land gehaald. Naar verwachting komen ze zaterdag vroeg aan in Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Daar krijgen ze een beter bestaan na jarenlange verwaarlozing en mishandeling.
Het 27-jarige vrouwtje Ljalja en het mannetje Malysh van 7 jaar kregen slecht voedsel en leefden in Oekraïne in een soort speeltuin, in een klein vies hok met een betonnen vloer. In Het Berenbos in Ouwehands Dierenpark zijn al zeven beren. "Een beer schrok toen hij bij ons kwam van een struik. Die had 'ie nog nooit gezien", zei José Kok van het park vrijdag in Op1 (NPO 1). Beren moeten volgens haar ook wennen aan de natuurlijke bodem waarop ze lopen omdat ze vaak alleen maar de betonnen vloer in hun hok gewend zijn.
In bijna dertig jaar tijd zijn in Rhenen ruim dertig beren opgevangen. De twee nieuwkomers gaan eerst een maand in quarantaine, die wettelijk verplicht is. Daarna worden ze voorzichtig en stapsgewijs losgelaten in Het Berenbos, waar ook een aantal wolven verblijft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
1 dag geleden