Mishandelde Oekraïense beren in Ouwehands Dierenpark voor herstel
RHENEN (ANP) - De twee bruine beren Ljalja en Malysh zijn vrijdag met enige vertraging in Nederland aangekomen. De dieren zijn via een crowdfundingsactie van stichting Bears in Mind vanuit Oekraïne naar ons land gehaald. Naar verwachting komen ze zaterdag vroeg aan in Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Daar krijgen ze een beter bestaan na jarenlange verwaarlozing en mishandeling.
Het 27-jarige vrouwtje Ljalja en het mannetje Malysh van 7 jaar kregen slecht voedsel en leefden in Oekraïne in een soort speeltuin, in een klein vies hok met een betonnen vloer. In Het Berenbos in Ouwehands Dierenpark zijn al zeven beren. "Een beer schrok toen hij bij ons kwam van een struik. Die had 'ie nog nooit gezien", zei José Kok van het park vrijdag in Op1 (NPO 1). Beren moeten volgens haar ook wennen aan de natuurlijke bodem waarop ze lopen omdat ze vaak alleen maar de betonnen vloer in hun hok gewend zijn.
In bijna dertig jaar tijd zijn in Rhenen ruim dertig beren opgevangen. De twee nieuwkomers gaan eerst een maand in quarantaine, die wettelijk verplicht is. Daarna worden ze voorzichtig en stapsgewijs losgelaten in Het Berenbos, waar ook een aantal wolven verblijft.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
6 uur geleden