Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miriam van Gorsel (35) uit Oud-Vossemeer: ‘Houtbranden is voor mij pure ontspanning’

Miriam van Gorsel (35) uit Oud-Vossemeer: ‘Houtbranden is voor mij pure ontspanning’

Miriam van Gorsel (35) uit Oud-Vossemeer. Ze is getrouwd, moeder van twee zoons en heeft een stapel huisdieren. Ze heeft een druk leven, maar zorgt ervoor dat ze wekelijks toch een uurtje of acht besteedt aan haar creatieve hobby houtbranden. “Komende periode zal dat vast nog meer worden”, voorspelt ze.

Miriam is in ieder geval creatief. Haken vind ze erg leuk om te doen en toen ze een advertentie voorbij zag komen voor een workshop houtbranden, besloot ze deel te nemen. “Tijdens de workshop koos ik ervoor om een Zeeuwse knoop op een plank te maken. Dat was echter best arbeidsintensief waardoor ik mijn plank niet op tijd afkreeg. Ik vond het echt superleuk om te doen dus besloot ik een houtbrander te kopen om mijn eerste project af te kunnen maken. Sindsdien heb ik al aardig wat planken gebrand. Leuk om te gebruiken als tapasplank of gewoon om weg te zetten of op te hangen als decoratie. Mijn huis staat niet vol met planken hoor, ik geef ze weg als cadeautje bijvoorbeeld. Zo heeft een kennis van mijn plank door middel van haakjes een sleutelbord gemaakt”, zegt ze. Miriam krijgt ook vaak verzoekjes om bijvoorbeeld een sleutelhanger te maken. “Het moeilijkste project was om een Citroën 2VC, oftewel een eend, op een sleutelhanger te maken. En enorm priegelwerkje. Het kostte me twee sleutelhangers, maar het is gelukt.” Miriam is vrijwel dagelijks bezig met houtbranden. “Het is voor mij pure ontspanning, een manier om even lekker mijn hoofd leeg te maken.”

Meer uit Tholen

Weerbericht Tholen: ‘Gure start van de week, later meer zonneschijn’

THOLEN - De nieuwe week van de zomertijd is vandaag guur van start gegaan. "Vanaf woensdag blijft het enkele dagen droog met meer zonneschijn, ook wordt het dan zachter", aldus meteoroloog Wouter van Bernebeek van Weeronline. 

16 uur geleden
KNVB straft Tholense Boys voor racisme-incident in gestaakte derby met WHS

THOLEN - Tholense Boys is door de KNVB gestraft na ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS. Die wedstrijd ontspoorde begin maart toen een WHS-speler een supporter aanviel, naar eigen zeggen na herhaaldelijke racistische opmerkingen vanaf de zijlijn. De betreffende speler is niet gestraft.

20 uur geleden
Drie mannen de cel in voor explosie bij woning van politieagent in Tholen [RECHTSPRAAK]

THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.

1 dag geleden
4.390 reisdocumenten verlopen in Tholen, gemeente waarschuwt voor drukte

THOLEN - Verloopt je paspoort of ID-kaart binnenkort en heb je plannen om op reis te gaan? Wacht dan niet te lang met het aanvragen van een nieuw exemplaar. De gemeente Tholen waarschuwt dit jaar opnieuw voor extra drukte en roept inwoners op om niet te wachten tot het laatste moment.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Adri en Anita Sebrechts: ‘Nooit het gevoel dat we naar ons werk gaan’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

OSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Adri en Anita Sebrechts van Sebregts Mode.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het voorspelde noorderlicht bij Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden