Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miriam van Gorsel (35) uit Oud-Vossemeer: ‘Houtbranden is voor mij pure ontspanning’

Miriam van Gorsel (35) uit Oud-Vossemeer: ‘Houtbranden is voor mij pure ontspanning’

Miriam van Gorsel (35) uit Oud-Vossemeer. Ze is getrouwd, moeder van twee zoons en heeft een stapel huisdieren. Ze heeft een druk leven, maar zorgt ervoor dat ze wekelijks toch een uurtje of acht besteedt aan haar creatieve hobby houtbranden. “Komende periode zal dat vast nog meer worden”, voorspelt ze.

Miriam is in ieder geval creatief. Haken vind ze erg leuk om te doen en toen ze een advertentie voorbij zag komen voor een workshop houtbranden, besloot ze deel te nemen. “Tijdens de workshop koos ik ervoor om een Zeeuwse knoop op een plank te maken. Dat was echter best arbeidsintensief waardoor ik mijn plank niet op tijd afkreeg. Ik vond het echt superleuk om te doen dus besloot ik een houtbrander te kopen om mijn eerste project af te kunnen maken. Sindsdien heb ik al aardig wat planken gebrand. Leuk om te gebruiken als tapasplank of gewoon om weg te zetten of op te hangen als decoratie. Mijn huis staat niet vol met planken hoor, ik geef ze weg als cadeautje bijvoorbeeld. Zo heeft een kennis van mijn plank door middel van haakjes een sleutelbord gemaakt”, zegt ze. Miriam krijgt ook vaak verzoekjes om bijvoorbeeld een sleutelhanger te maken. “Het moeilijkste project was om een Citroën 2VC, oftewel een eend, op een sleutelhanger te maken. En enorm priegelwerkje. Het kostte me twee sleutelhangers, maar het is gelukt.” Miriam is vrijwel dagelijks bezig met houtbranden. “Het is voor mij pure ontspanning, een manier om even lekker mijn hoofd leeg te maken.”

Meer uit Tholen

Lange files op de A58 en A4 na ongeval en autobrand

WEST-BRABANT/THOLEN - Op de A58 en A4 rondom Bergen op Zoom en Roosendaal staan dinsdagochtend lange files door een ongeval en een autobrand. Op beide snelwegen staan de vertragingen van zo'n 45 minuten. Ook bij afslag Tholen staat er een file.

3 uur geleden
Jij op Tholen organiseert leuke kerstactiviteiten voor kinderen en jongeren

THOLEN- De kerstvakantie staat voor de deur en Jij op Tholen heeft weer een leuk en veelzijdig programma voor kinderen en jongeren. Van schaatsen en een escapegame tot een NERF Battle en een kerstfestijn: er is voor ieder wat wils. Inschrijven is vanaf deze week mogelijk, maar wees er snel bij, want vol is vol. 

4 uur geleden
Minder parkeren en meer groen op de Hoge Markt voor ‘vriendelijker straatbeeld’

SCHERPENISSE - In de Hoge Markt verdwijnen elf parkeerplekken en in de Spuidamstraat komen er veertien bij. Dat blijkt uit het nieuwe ontwerp van de gemeente voor deze straten in Scherpenisse waar inwoners binnenkort hun mening over kunnen geven. Ook komt er meer groen in de Hoge Markt.

21 uur geleden
In één klap miljonair: Tholenaar wint hoofdprijs van 1,2 miljoen euro bij Lotto

THOLEN - Een inwoner van de gemeente Tholen heeft afgelopen weekend de hoofdprijs van 1,2 miljoen euro gewonnen bij de Lotto. Het winnende lot was een abonnement, waarmee de speler zes van de zeven getrokken cijfers goed had voorspeld.

1 dag geleden
Bestuurster slingert over Postweg, schampt boom en komt meters verder tot stilstand

THOLEN - Een bestuurster is afgelopen nacht op de Postweg in Tholen opnieuw in de problemen gekomen. Volgens getuigen reed de vrouw opvallend slingerend waarna ze in de berm belandde, een boom schampte en pas tientallen meters verder tot stilstand kwam. Het was haar tweede incident in een korte tijd.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Zonsondergang bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden
Psalmzangavond in Scherpenisse onder begeleiding van organist Bart Kruithof

SCHERPENISSE - De Gereformeerde Gemeente van Scherpenisse organiseert op zaterdagavond 13 december een psalmzangavond met bovenstem, muzikaal begeleid door organist Bart Kruithof. De toegang is gratis. Er wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor het Deputaatschap voor Israël.

3 dagen geleden