Minuut stilte in Eredivisie voor overleden PSV'er Van der Kuijlen
EINDHOVEN (ANP) - Bij alle wedstrijden van zaterdag en zondag in de Eredivisie wordt voor de aftrap een minuut stilte gehouden vanwege het overlijden van PSV-icoon Willy van der Kuijlen. De topscorer aller tijden van de Eredivisie overleed begin deze week op 74-jarige leeftijd.
Van der Kuijlen speelde het grootste deel van zijn carrière voor PSV. Hij maakte 308 doelpunten voor de club uit Eindhoven en ook nog drie voor MVV op het hoogste niveau in Nederland. Zaterdag werd in klein gezelschap de uitvaartdienst gehouden in het stadion van PSV. Enkele duizenden supporters hadden zich buiten het Philips-stadion verzameld om afscheid te nemen van 'Skiete Willy', zoals de bijnaam van de markante PSV'er luidt.
De spelers van PSV dragen zaterdagavond rouwbanden en een speciaal herinneringsshirt met daarop de naam van Van der Kuijlen in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Voorafgaand aan dat duel zou sowieso al een minuut stilte worden gehouden. De KNVB besloot zaterdag dat dit ook gebeurt bij de andere zeven duels die dit weekeinde nog gespeeld worden.
Topscorer aller tijden
Vrijdag werd bij Willem II - RKC Waalwijk niet stilgestaan bij het overlijden van de 22-voudig international van Oranje. Volgens de KNVB diende PSV pas zaterdag formeel het verzoek in om een minuut stilte te mogen houden en werd na overleg met de Eredivisie CV snel besloten om dit bij alle Eredivisieduels te doen.
"Van der Kuijlen is tenslotte topscorer aller tijden in de Eredivisie. Helaas komt dit besluit te laat voor de Eredivisiewedstrijd van vrijdagavond, dat betreuren we", aldus een woordvoerder van de bond. De KNVB heeft geen vast protocol of een richtlijn voor zo'n situatie, maar verzoeken van clubs om stil te staan bij een overleden clubicoon worden volgens de bond altijd gehonoreerd.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
12 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
16 uur geleden