Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minuut stilte in Eredivisie voor overleden PSV'er Van der Kuijlen

Minuut stilte in Eredivisie voor overleden PSV'er Van der Kuijlen

EINDHOVEN (ANP) - Bij alle wedstrijden van zaterdag en zondag in de Eredivisie wordt voor de aftrap een minuut stilte gehouden vanwege het overlijden van PSV-icoon Willy van der Kuijlen. De topscorer aller tijden van de Eredivisie overleed begin deze week op 74-jarige leeftijd.

Van der Kuijlen speelde het grootste deel van zijn carrière voor PSV. Hij maakte 308 doelpunten voor de club uit Eindhoven en ook nog drie voor MVV op het hoogste niveau in Nederland. Zaterdag werd in klein gezelschap de uitvaartdienst gehouden in het stadion van PSV. Enkele duizenden supporters hadden zich buiten het Philips-stadion verzameld om afscheid te nemen van 'Skiete Willy', zoals de bijnaam van de markante PSV'er luidt.

De spelers van PSV dragen zaterdagavond rouwbanden en een speciaal herinneringsshirt met daarop de naam van Van der Kuijlen in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Voorafgaand aan dat duel zou sowieso al een minuut stilte worden gehouden. De KNVB besloot zaterdag dat dit ook gebeurt bij de andere zeven duels die dit weekeinde nog gespeeld worden.

Topscorer aller tijden

Vrijdag werd bij Willem II - RKC Waalwijk niet stilgestaan bij het overlijden van de 22-voudig international van Oranje. Volgens de KNVB diende PSV pas zaterdag formeel het verzoek in om een minuut stilte te mogen houden en werd na overleg met de Eredivisie CV snel besloten om dit bij alle Eredivisieduels te doen.

"Van der Kuijlen is tenslotte topscorer aller tijden in de Eredivisie. Helaas komt dit besluit te laat voor de Eredivisiewedstrijd van vrijdagavond, dat betreuren we", aldus een woordvoerder van de bond. De KNVB heeft geen vast protocol of een richtlijn voor zo'n situatie, maar verzoeken van clubs om stil te staan bij een overleden clubicoon worden volgens de bond altijd gehonoreerd.

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

3 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

4 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

15 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

17 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

21 uur geleden