Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minuut stilte in Eredivisie voor overleden PSV'er Van der Kuijlen

Minuut stilte in Eredivisie voor overleden PSV'er Van der Kuijlen

EINDHOVEN (ANP) - Bij alle wedstrijden van zaterdag en zondag in de Eredivisie wordt voor de aftrap een minuut stilte gehouden vanwege het overlijden van PSV-icoon Willy van der Kuijlen. De topscorer aller tijden van de Eredivisie overleed begin deze week op 74-jarige leeftijd.

Van der Kuijlen speelde het grootste deel van zijn carrière voor PSV. Hij maakte 308 doelpunten voor de club uit Eindhoven en ook nog drie voor MVV op het hoogste niveau in Nederland. Zaterdag werd in klein gezelschap de uitvaartdienst gehouden in het stadion van PSV. Enkele duizenden supporters hadden zich buiten het Philips-stadion verzameld om afscheid te nemen van 'Skiete Willy', zoals de bijnaam van de markante PSV'er luidt.

De spelers van PSV dragen zaterdagavond rouwbanden en een speciaal herinneringsshirt met daarop de naam van Van der Kuijlen in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Voorafgaand aan dat duel zou sowieso al een minuut stilte worden gehouden. De KNVB besloot zaterdag dat dit ook gebeurt bij de andere zeven duels die dit weekeinde nog gespeeld worden.

Topscorer aller tijden

Vrijdag werd bij Willem II - RKC Waalwijk niet stilgestaan bij het overlijden van de 22-voudig international van Oranje. Volgens de KNVB diende PSV pas zaterdag formeel het verzoek in om een minuut stilte te mogen houden en werd na overleg met de Eredivisie CV snel besloten om dit bij alle Eredivisieduels te doen.

"Van der Kuijlen is tenslotte topscorer aller tijden in de Eredivisie. Helaas komt dit besluit te laat voor de Eredivisiewedstrijd van vrijdagavond, dat betreuren we", aldus een woordvoerder van de bond. De KNVB heeft geen vast protocol of een richtlijn voor zo'n situatie, maar verzoeken van clubs om stil te staan bij een overleden clubicoon worden volgens de bond altijd gehonoreerd.

Meer uit Voetbal

Bosz wil bondscoach worden en weet nog niet of hij bij PSV blijft

ESTEPONA (ANP) - Trainer Peter Bosz weet nog niet of hij zijn contract bij PSV wil verlengen. "Als het bekend is, zal de club, of ik, het bekendmaken", vertelde hij tijdens een trainingskamp in het Spaanse Estepona aan ESPN. "Het heeft niets met twijfel te maken. Ik ben met de club in gesprek."

33 minuten geleden
Manchester United speelt met invaller Zirkzee gelijk bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League opnieuw punten verspeeld. Het elftal van trainer Rúben Amorim kwam bij nummer 16 Leeds United niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Manchester wist dinsdag voor eigen publiek al niet te winnen van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (1-1).

2 uur geleden
Feyenoorder Carranza naar Mexicaanse club Necaxa

ROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.

7 uur geleden
Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

19 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

21 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

21 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

22 uur geleden