Minuut stilte in Eredivisie voor overleden PSV'er Van der Kuijlen
EINDHOVEN (ANP) - Bij alle wedstrijden van zaterdag en zondag in de Eredivisie wordt voor de aftrap een minuut stilte gehouden vanwege het overlijden van PSV-icoon Willy van der Kuijlen. De topscorer aller tijden van de Eredivisie overleed begin deze week op 74-jarige leeftijd.
Van der Kuijlen speelde het grootste deel van zijn carrière voor PSV. Hij maakte 308 doelpunten voor de club uit Eindhoven en ook nog drie voor MVV op het hoogste niveau in Nederland. Zaterdag werd in klein gezelschap de uitvaartdienst gehouden in het stadion van PSV. Enkele duizenden supporters hadden zich buiten het Philips-stadion verzameld om afscheid te nemen van 'Skiete Willy', zoals de bijnaam van de markante PSV'er luidt.
De spelers van PSV dragen zaterdagavond rouwbanden en een speciaal herinneringsshirt met daarop de naam van Van der Kuijlen in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Voorafgaand aan dat duel zou sowieso al een minuut stilte worden gehouden. De KNVB besloot zaterdag dat dit ook gebeurt bij de andere zeven duels die dit weekeinde nog gespeeld worden.
Topscorer aller tijden
Vrijdag werd bij Willem II - RKC Waalwijk niet stilgestaan bij het overlijden van de 22-voudig international van Oranje. Volgens de KNVB diende PSV pas zaterdag formeel het verzoek in om een minuut stilte te mogen houden en werd na overleg met de Eredivisie CV snel besloten om dit bij alle Eredivisieduels te doen.
"Van der Kuijlen is tenslotte topscorer aller tijden in de Eredivisie. Helaas komt dit besluit te laat voor de Eredivisiewedstrijd van vrijdagavond, dat betreuren we", aldus een woordvoerder van de bond. De KNVB heeft geen vast protocol of een richtlijn voor zo'n situatie, maar verzoeken van clubs om stil te staan bij een overleden clubicoon worden volgens de bond altijd gehonoreerd.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geleden