Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministeries: vermoorde tolk werd opgeroepen voor evacuatie

Ministeries: vermoorde tolk werd opgeroepen voor evacuatie

DEN HAAG (ANP) - De Afghaanse tolk die eerder deze maand in Afghanistan werd vermoord, stond op de evacuatielijst van de Nederlandse overheid. Op 21 augustus werd hij opgeroepen om naar de luchthaven in Kabul te gaan, maar daar kwam hij nooit aan. Dat meldt het kabinet aan de Tweede Kamer.

De NOS meldde op 14 oktober dat een tolk die voor de Europese politiemissie EUPOL werkte, door de Taliban was vermoord. Nederland speelde ook een rol in die missie.

Omdat Nederland geen aanwezigheid meer heeft in Afghanistan kan het kabinet niet officieel bevestigen of en door wie hij is omgebracht, maar de betrokken ministeries noemen het wel "aannemelijk dat de betreffende tolk om het leven is gebracht".

Oproep

"Op 16 augustus werd de tolk geregistreerd ten behoeve van de overkomst naar Nederland. Op 21 augustus is een oproep naar de tolk gestuurd om naar de luchthaven in Kabul te gaan, maar hij is daar niet aangekomen."

Omdat de zaak ook betrekking heeft op andere mensen kunnen de ministeries verder niet ingaan op de kwestie, schrijven de ministers. Kamerleden kunnen wel vertrouwelijk meer informatie krijgen.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

6 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

7 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

7 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

7 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

7 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

9 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

9 uur geleden