Ministeries: vermoorde tolk werd opgeroepen voor evacuatie
DEN HAAG (ANP) - De Afghaanse tolk die eerder deze maand in Afghanistan werd vermoord, stond op de evacuatielijst van de Nederlandse overheid. Op 21 augustus werd hij opgeroepen om naar de luchthaven in Kabul te gaan, maar daar kwam hij nooit aan. Dat meldt het kabinet aan de Tweede Kamer.
De NOS meldde op 14 oktober dat een tolk die voor de Europese politiemissie EUPOL werkte, door de Taliban was vermoord. Nederland speelde ook een rol in die missie.
Omdat Nederland geen aanwezigheid meer heeft in Afghanistan kan het kabinet niet officieel bevestigen of en door wie hij is omgebracht, maar de betrokken ministeries noemen het wel "aannemelijk dat de betreffende tolk om het leven is gebracht".
Oproep
"Op 16 augustus werd de tolk geregistreerd ten behoeve van de overkomst naar Nederland. Op 21 augustus is een oproep naar de tolk gestuurd om naar de luchthaven in Kabul te gaan, maar hij is daar niet aangekomen."
Omdat de zaak ook betrekking heeft op andere mensen kunnen de ministeries verder niet ingaan op de kwestie, schrijven de ministers. Kamerleden kunnen wel vertrouwelijk meer informatie krijgen.
Meer uit Binnenland
ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
43 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
45 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
5 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.
7 uur geleden