Ministerie vraagt Tholen om extra asielzoekers op te vangen
THOLEN - Gemeente Tholen is benaderd door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties met het verzoek op zoek te gaan naar opvangmogelijkheden voor extra asielzoekers. De gemeente geeft aan zich hierin te gaan verdiepen.
Het kabinet heeft de noodklok geluid als het gaat om opvanglocaties voor asielzoekers. De verhoogde instroom vanwege de situatie in Afghanistan zorgt ervoor dat de huidige plaatsen bijna allemaal bezet zijn. Het COA laat nu weten dat alle gemeenten worden opgeroepen om te helpen bij het vergroten van de reguliere opvangcapaciteit.
Ook Tholen heeft een brief ontvangen van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. “We moeten ons nog buigen over dit nieuwe verzoek. De afgelopen periode en op dit moment zijn we bezig met de flexibilisering van de asielketen. Hierbij werken we samen met de provincie en andere gemeenten met het opzetten van een regiodeal. De vervolgstappen met betrekking tot het verzoek worden afgestemd met de gemeenteraad”. zo geeft een woordvoerder desgevraagd aan. “We willen ons eerst goed verdiepen in het nieuwe verzoek.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
3 uur geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
1 dag geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
2 dagen geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
2 dagen geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
2 dagen geleden