Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie versoepelt reisadvies voor Malta, Sardinië en Azoren

Ministerie versoepelt reisadvies voor Malta, Sardinië en Azoren

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken past het reisadvies voor verschillende gebieden aan, waaronder voor Malta, Sardinië en de Azoren. Deze drie bestemmingen worden niet langer beschouwd als zogenoemd hoogrisicogebied, de kleurcode verandert van geel naar groen. De verandering gaat in op 7 oktober en reizigers vanuit deze gebieden hoeven vanaf die datum in Nederland geen coronapas meer te laten zien.

Verder zijn Guadeloupe, Kosovo en Indonesië niet langer zeerhoogrisicogebied, maar wel hoogrisicogebied. De kleurcode oranje blijft staan. Voor reizigers naar Nederland vanuit deze bestemmingen vervalt vanaf 7 oktober de quarantaineplicht en de eis om te testen. Een coronabewijs is voldoende om naar Nederland te reizen.

De situatie in Saint Vincent en de Grenadines, Barbados en Brunei wijzigt juist van hoogrisicogebied naar zeerhoogrisicogebied, de gebieden blijven oranje. Reizigers vanuit daar moeten in Nederland in quarantaine en een negatief testresultaat laten zien, ook als ze gevaccineerd zijn.

Meer uit Binnenland

Opnieuw meer journalisten lastiggevallen tijdens hun werk

DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.

47 minuten geleden
Slachtoffers schietpartij Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners

AMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.

1 uur geleden
Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

2 uur geleden
22-jarige man tegen pijler van viaduct gebotst en overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.

2 uur geleden
Aantal treinstoringen in 2025 opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.

3 uur geleden
Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

8 uur geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

15 uur geleden