Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: onafhankelijk onderzoek naar misstanden in danswereld

Ministerie: onafhankelijk onderzoek naar misstanden in danswereld

DEN HAAG (ANP) - Er komt een onafhankelijk onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag binnen de danswereld. Dat bevestigt het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Hoe dat er precies uit gaat zien, is nog niet bekend. Volgens klokkenluider uit de danswereld Kim Koumans start het onderzoek in januari. De oud-danseres is hierbij nauw betrokken.

Dit onderzoek volgt op een eerder onderzoek naar misstanden in de turnsport. Volgens Koumans duiken dezelfde onderzoekers van het rapport Ongelijke Leggers in de danssector. Dit zijn Marjan Olfers en Anton van Wijk van onderzoeksbureau Verinorm.

In oktober kondigde demissionair staatssecretaris Paul Blokhuis al een onafhankelijk onderzoek aan naar grensoverschrijdend gedrag binnen de topsport. Hij beloofde toen dat ook de danswereld onderzocht zou worden. Omdat de danssport en danssector versnipperd zijn, moest hij nog overleggen hoe dit aangepakt kon worden. Volgens Koumans is om die reden ook het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap ingestapt.

Klokkenluider Koumans maakt zich al tijden hard voor het aan het licht brengen van misstanden in de danswereld, waar ze zelf ook slachtoffer van werd. Sinds ze naar buiten is getreden met haar verhaal over grensoverschrijdend gedrag en seksueel misbruik hebben tientallen dansers met soortgelijke verhalen zich bij haar gemeld.

Meer uit Binnenland

Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

11 minuten geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

4 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

5 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

7 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

7 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Ministerie experimenteert met Europees alternatief voor WhatsApp

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.

9 uur geleden