Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: het lukt niet altijd om Afghanen direct te antwoorden

Ministerie: het lukt niet altijd om Afghanen direct te antwoorden

DEN HAAG (ANP) - Bij het contactcenter van het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn "soms" wachttijden waardoor het langer duurt voordat mensen een medewerker aan de lijn krijgen. Dat zegt het ministerie in reactie op berichten in de media waarin mensen in Afghanistan zeggen dat het departement moeilijk of niet bereikbaar is.

NU.nl berichtte dinsdag als eerste over Afghanen die zeggen geen contact met het ministerie te krijgen. Woensdag volgden soortgelijke berichten bij de NOS en de Volkskrant. Volgens het departement vragen veel mensen uit Afghanistan om hulp om het land te verlaten en "lukt het niet altijd om iedereen direct te beantwoorden".

Toen Nederland de evacuatiemissie in de Afghaanse hoofdstad Kabul vorige week staakte, zijn honderden Nederlanders en Afghanen die hierheen willen komen, achtergebleven. De Nederlandse ambassade is dicht. Het ministerie laat woensdag in een verklaring weten "volle aandacht" voor deze groepen achterblijvers te hebben.

Contact

"Op het ministerie is er volle aandacht voor deze groepen, er wordt zo goed als mogelijk contact met hen onderhouden, telefonisch en per mail. Er zijn hiervoor gespecialiseerde teams actief binnen Buitenlandse Zaken. Zo worden de Nederlanders in Afghanistan nagebeld door een team van het 24/7 Contact Centrum", aldus het ministerie.

Het ministerie heeft een contactcenter dat 24/7 bereikbaar is. Afghanen die naar buurlanden zijn gevlucht moeten ook via dit center contact opnemen met het ministerie. "Er bellen momenteel veel mensen naar het contactcenter waardoor er soms helaas wachttijden zijn", aldus het ministerie.

Meer uit Binnenland

Nog een week geen treinverkeer tussen Geldermalsen en Den Bosch

METEREN (ANP) - Na het treinongeluk bij Meteren rijden op het traject tussen Geldermalsen en Den Bosch pas vanaf volgende week vrijdag weer treinen. ProRail meldt dat de herstelwerkzaamheden langer duren nu "er een duidelijker beeld is ontstaan van wat de precieze omvang van de schade is".

5 uur geleden
Wilders deelt berichten met suggestie van gesjoemel verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X een tweetal berichten gedeeld waarin op zijn minst de suggestie wordt gewekt dat er gesjoemeld is met stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen. De herkomst van de berichten is onduidelijk en Wilders levert geen bewijs van daadwerkelijke fraude.

10 uur geleden
Mariëtte Hamer nieuwe voorzitter Raad voor het Openbaar Bestuur

DEN HAAG (ANP) - Mariëtte Hamer is de nieuwe voorzitter van de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Ze blijft ook aan als regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld.

10 uur geleden
Veel kiezers GL-PvdA stemden op andere kandidaten dan Timmermans

DEN HAAG (ANP) - Veel kiezers die woensdag op GroenLinks-PvdA hebben gestemd, hebben niet gekozen voor lijsttrekker Frans Timmermans, maar voor kandidaten die lager op de lijst stonden. Dat beeld komt naar voren nu gemeenten de officiële uitslagen vaststellen.

11 uur geleden
Buitenlandse Zaken: blijf binnen in Tanzania na protesten

DAR ES SALAAM (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Tanzania op zoveel mogelijk binnen te blijven. De verkiezingen in Tanzania van woensdag leidden tot gewelddadige protesten. Het ministerie zette donderdag het reisadvies voor het Oost-Afrikaanse land op geel: in het hele land gelden veiligheidsrisico's.

13 uur geleden
Een agent die zwaargewond raakte bij botsing A2 mag naar huis

EINDHOVEN (ANP) - Een agent die woensdag zwaargewond raakte door een aanrijding met een gestolen voertuig op de A2 bij Eindhoven mag waarschijnlijk vrijdag naar huis, meldt de politie. Hij moet later wel nog geopereerd worden. De andere agent blijft in het ziekenhuis. Ook hij wordt nog geopereerd aan de botbreuken en ander letsel dat hij opliep.

13 uur geleden
Overleden fietser door ongeval Barneveld was minderjarige jongen

BARNEVELD (ANP) - De fietser die donderdag overleed door een botsing met een vrachtwagen in Barneveld, was een minderjarige jongen uit die plaats. Dat meldt de politie vrijdag. De bestuurder van de vrachtwagen komt ook uit Barneveld en is 37 jaar.

15 uur geleden