Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: het lukt niet altijd om Afghanen direct te antwoorden

Ministerie: het lukt niet altijd om Afghanen direct te antwoorden

DEN HAAG (ANP) - Bij het contactcenter van het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn "soms" wachttijden waardoor het langer duurt voordat mensen een medewerker aan de lijn krijgen. Dat zegt het ministerie in reactie op berichten in de media waarin mensen in Afghanistan zeggen dat het departement moeilijk of niet bereikbaar is.

NU.nl berichtte dinsdag als eerste over Afghanen die zeggen geen contact met het ministerie te krijgen. Woensdag volgden soortgelijke berichten bij de NOS en de Volkskrant. Volgens het departement vragen veel mensen uit Afghanistan om hulp om het land te verlaten en "lukt het niet altijd om iedereen direct te beantwoorden".

Toen Nederland de evacuatiemissie in de Afghaanse hoofdstad Kabul vorige week staakte, zijn honderden Nederlanders en Afghanen die hierheen willen komen, achtergebleven. De Nederlandse ambassade is dicht. Het ministerie laat woensdag in een verklaring weten "volle aandacht" voor deze groepen achterblijvers te hebben.

Contact

"Op het ministerie is er volle aandacht voor deze groepen, er wordt zo goed als mogelijk contact met hen onderhouden, telefonisch en per mail. Er zijn hiervoor gespecialiseerde teams actief binnen Buitenlandse Zaken. Zo worden de Nederlanders in Afghanistan nagebeld door een team van het 24/7 Contact Centrum", aldus het ministerie.

Het ministerie heeft een contactcenter dat 24/7 bereikbaar is. Afghanen die naar buurlanden zijn gevlucht moeten ook via dit center contact opnemen met het ministerie. "Er bellen momenteel veel mensen naar het contactcenter waardoor er soms helaas wachttijden zijn", aldus het ministerie.

Meer uit Binnenland

Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

18 minuten geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

7 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

8 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

9 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

10 uur geleden
Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

10 uur geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

11 uur geleden