Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie geeft stookalert af voor provincie

Ministerie geeft stookalert af voor provincie

MIDDELBURG - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu heeft een stookalert afgegeven voor de provincie Zeeland. 

Het RIVM adviseert bewoners om donderdag geen hout te stoken. Het alert is afgegeven omdat de weersomstandigheden ongunstig zijn. Bij een slechte luchtkwaliteit blijft houtrook langer hangen, aldus het ministerie, en dit kan gezondheidsklachten bij mensen veroorzaken. 

Vooral bij weinig wind blijft de rook langer hangen. En als de luchtkwaliteit al slecht is, bijvoorbeeld bij smog door fijn stof, verergert rook de situatie. Bij de verbranding van hout komen schadelijke stoffen vrij, zoals fijn stof, PAK's, benzeen en koolmonoxide. De rook is voor iedereen ongezond, maar vooral voor mensen met luchtwegaandoeningen, hart- en vaatziekten, ouderen en kinderen. Zij kunnen meer en eerder klachten ontwikkelen door houtrook.

Het stookalert geldt tot vrijdag 7 februari 12.00 uur.

Meer uit Middelburg

Tachtig jaar na Tweede Wereldoorlog: Dodenherdenking op verschillende plaatsen

MIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.

11 uur geleden
Burgemeester onthult bijzonder wandkleed in museum Vlissingen: ‘Het is van ons allemaal’

VLISSINGEN - In het Maritiem Muzeeum Zeeland in Vlissingen mocht burgemeester Bas van den Tillaar donderdag het monumentale wandkleed 'Draden van ons Nederlandse slavernijverleden Zeeland gepresenteerd' onthullen. Acht maanden is er op verschillende locaties in Zeeland door honderden vrijwilligers aan dit kleed, naar ontwerp van Middelburgse kunstenaar Liesbeth Labeur, gewerkt. 

14 uur geleden
Drie gewonden bij botsing Meliskerke, bestelbus in de sloot

MELISKERKE - Bij Meliskerke zijn vrijdag aan het einde van de ochtend een auto en bestelbus op elkaar gebotst, waarna de hulpdiensten een persoon uit de sloot moesten halen. In totaal raakten drie personen gewond. De bestelbus belandde in de sloot.

16 uur geleden
Auto in de sloot in Arnemuiden, bestuurder onder invloed

ARNEMUIDEN - Een personenauto is donderdag aan het begin van de avond bij Arnemuiden in de sloot beland. Volgens de politie was de bestuurder onder invloed. 

21 uur geleden
Vernieuwd zwembad De Goudvijver in Serooskerke kan er weer jaren tegenaan

SEROOSKERKE - Zwembad De Goudvijver in Serooskerke is het nieuwe seizoen extra feestelijk begonnen. Het buitenbad is deze meivakantie met prachtig weer én een nieuw waterspraypark geopend. "We hadden al jaren een nieuw speeltoestel op ons verlanglijstje staan en we zijn heel blij dat het er nu is", vertelt bedrijfsleider Iris Oomkens van De Goudvijver.

1 dag geleden
Sterren in reisgids Michelin voor Domburg en Veere

DOMBURG/VEERE - In de nieuwe Michelin reisgids krijgt Domburg 2 sterren en Veere 1 ster.  

1 dag geleden
29e editie Hrieps staat op losbarsten: vrijdag en zaterdag feest in Grijpskerke

GRIJPSKERKE - De 29e editie van festival Hrieps in Grijpskerke begint vrijdag (2 mei) met Junior Hrieps, van 9.30 tot 18.30 uur. Daarna volgt van 19.00 tot 23.00 uur het kroastbal. Zaterdag treden er, verdeeld over zeven podia, 52 verschillende artiesten en bands op. Dat zijn bijvoorbeeld Emma Heesters, Suzan & Freek, Miss Montreal, Snollebollekes, Frans Bauer, Jan Smit en Jorieke Sterken. 

1 dag geleden