Ministerie extra beveiligd in aanloop naar coronapersconferentie
DEN HAAG (ANP) - De omgeving van het ministerie van Justitie en Veiligheid in Den Haag is dinsdagmiddag extra beveiligd in aanloop naar de coronapersconferentie om 19.00 uur. Dat gebeurde nadat eerder op de dag oproepen op sociale media circuleerden om te demonstreren bij het gebouw waar de persconferentie plaatsvindt. Er is veel politie aanwezig en er zijn hekken rond het gebouw aan de Turfmarkt geplaatst.
Tijdens de vorige persconferentie zorgde een lawaaiprotest van tegenstanders van de coronamaatregelen dat vlakbij plaatsvond voor een dreigende sfeer. Het ministerie moest worden afgesloten. Ambtenaren en journalisten konden toen het gebouw enige tijd niet uit.
Het protest waar ook vuurwerk bij werd afgestoken begon toen rond 19.00 uur, de tijd dat ook de persconferentie begon van Rutte en De Jonge.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 20-jarige verdachte uit Nijmegen die maandag is opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Hij is volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie de man die zaterdagnacht was weggerend na het dodelijke schietincident bij het Rotterdamse verkeerspunt Kralingseplein.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers en horecaondernemers worden verplicht om contant geld aan te nemen, meldt minister Eelco Heinen van Financiën. "Op deze manier kan iedereen mee blijven doen in de maatschappij." Er gelden uitzonderingen voor zaken met vier of minder personeelsleden en voor winkels en horecagelegenheden die in de nacht geopend zijn.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen zijn tot 12.00 uur vrijdag 66 meldingen binnengekomen van mensen die schade hebben opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast belden tientallen mensen met de organisatie. Twaalf inwoners maakten melding van een Acuut Onveilige Situatie.
3 uur geledenVALKENBURG (ANP) - De kerstmarkten in Valkenburg zijn vrijdagmiddag begonnen met een fors aantal veiligheidsmaatregelen. De Limburgse gemeente Valkenburg aan de Geul neemt al extra maatregelen sinds het landelijke dreigingsniveau eind 2023 werd opgeschaald naar niveau 4 van de 5, wat betekent dat de kans op een aanslag in Nederland reëel is. Maar dit jaar zijn het meer maatregelen dan in voorgaande jaren.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het waterschap Noorderzijlvest voert inspecties uit in een gebied van 10 kilometer rond het epicentrum van de aardbeving in het Groningse dorp Zeerijp. "Risicovolle objecten" zoals kades langs het Eemskanaal, gemalen en dijken worden onderzocht op schade. Dat gebeurt altijd bij aardbevingen met een kracht van 3.0 en hoger, meldt het noordelijke waterschap.
4 uur geledenZEERIJP (ANP) - De gemeente Eemsdelta is "enorm geschrokken" dat in de nacht van donderdag op vrijdag in de omgeving van Zeerijp rond 01.16 uur een "zware aardbeving" heeft plaatsgevonden. Zeerijp valt onder de gemeente Eemsdelta.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In Den Haag en Zoetermeer zijn bij een bedrijf duizenden computerservers offline gehaald die werden gebruikt voor cybercrime. Dat meldt de politie, die de aanbieder omschrijft als een malafide websitebeheerder.
4 uur geleden