Minister vraagt 'second opinion' bij verduurzamingsplan Tata
DEN HAAG (ANP) - Economieminister Micky Adriaansens laat twee externe adviseurs, Hans Wijers en Frans Blom, kijken naar de verduurzamingsplannen waarmee Tata Steel volgende week komt. Het is de bedoeling dat zij ook alternatieven gaan onderzoeken. De demissionaire bewindsvrouw wil zich er zo van verzekeren dat uiteindelijk de best mogelijke aanpak wordt gekozen.
Adriaansens sloot vorig jaar een intentieverklaring met Tata Steel over een zogenoemde maatwerkafspraak, waarin beschreven staat hoe het bedrijf denkt te verduurzamen en hoe de overheid daarbij kan helpen. De staalfabrikant gaf daarna evenwel te kennen de plannen te willen wijzigen in verband met gewijzigde omstandigheden.
De aangepaste plannen worden volgende week verwacht. Adriaansens kondigt alvast aan die "kritisch" te zullen beoordelen. Voorop staat dat het klimaat, de natuur en de gezondheid van omwonenden van de staalfabriek er voldoende op vooruit moeten gaan.
'Verplicht'
De gesprekken met Tata Steel om tot een definitief akkoord te komen, gaan ook de komende maanden gewoon door, benadrukt Adriaansens. Maar zij laat tegelijkertijd oud-minister Wijers en consultant Blom naar andere scenario's kijken. Het is de bedoeling dat zij in het eerste kwartaal van 2024 verslag uitbrengen.
"De staalindustrie in Nederland moet schoner en duurzamer", zegt Adriaansens. Het is nu aan Tata Steel om met een plan daarvoor te komen. "Ik wil verifiëren of dat plan de beste oplossing is. Dat zijn we verplicht aan onze samenleving."
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
8 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
9 uur geleden