Minister vraagt 'second opinion' bij verduurzamingsplan Tata
DEN HAAG (ANP) - Economieminister Micky Adriaansens laat twee externe adviseurs, Hans Wijers en Frans Blom, kijken naar de verduurzamingsplannen waarmee Tata Steel volgende week komt. Het is de bedoeling dat zij ook alternatieven gaan onderzoeken. De demissionaire bewindsvrouw wil zich er zo van verzekeren dat uiteindelijk de best mogelijke aanpak wordt gekozen.
Adriaansens sloot vorig jaar een intentieverklaring met Tata Steel over een zogenoemde maatwerkafspraak, waarin beschreven staat hoe het bedrijf denkt te verduurzamen en hoe de overheid daarbij kan helpen. De staalfabrikant gaf daarna evenwel te kennen de plannen te willen wijzigen in verband met gewijzigde omstandigheden.
De aangepaste plannen worden volgende week verwacht. Adriaansens kondigt alvast aan die "kritisch" te zullen beoordelen. Voorop staat dat het klimaat, de natuur en de gezondheid van omwonenden van de staalfabriek er voldoende op vooruit moeten gaan.
'Verplicht'
De gesprekken met Tata Steel om tot een definitief akkoord te komen, gaan ook de komende maanden gewoon door, benadrukt Adriaansens. Maar zij laat tegelijkertijd oud-minister Wijers en consultant Blom naar andere scenario's kijken. Het is de bedoeling dat zij in het eerste kwartaal van 2024 verslag uitbrengen.
"De staalindustrie in Nederland moet schoner en duurzamer", zegt Adriaansens. Het is nu aan Tata Steel om met een plan daarvoor te komen. "Ik wil verifiëren of dat plan de beste oplossing is. Dat zijn we verplicht aan onze samenleving."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden