Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister vraagt 'second opinion' bij verduurzamingsplan Tata

Minister vraagt 'second opinion' bij verduurzamingsplan Tata

DEN HAAG (ANP) - Economieminister Micky Adriaansens laat twee externe adviseurs, Hans Wijers en Frans Blom, kijken naar de verduurzamingsplannen waarmee Tata Steel volgende week komt. Het is de bedoeling dat zij ook alternatieven gaan onderzoeken. De demissionaire bewindsvrouw wil zich er zo van verzekeren dat uiteindelijk de best mogelijke aanpak wordt gekozen.

Adriaansens sloot vorig jaar een intentieverklaring met Tata Steel over een zogenoemde maatwerkafspraak, waarin beschreven staat hoe het bedrijf denkt te verduurzamen en hoe de overheid daarbij kan helpen. De staalfabrikant gaf daarna evenwel te kennen de plannen te willen wijzigen in verband met gewijzigde omstandigheden.

De aangepaste plannen worden volgende week verwacht. Adriaansens kondigt alvast aan die "kritisch" te zullen beoordelen. Voorop staat dat het klimaat, de natuur en de gezondheid van omwonenden van de staalfabriek er voldoende op vooruit moeten gaan.

'Verplicht'

De gesprekken met Tata Steel om tot een definitief akkoord te komen, gaan ook de komende maanden gewoon door, benadrukt Adriaansens. Maar zij laat tegelijkertijd oud-minister Wijers en consultant Blom naar andere scenario's kijken. Het is de bedoeling dat zij in het eerste kwartaal van 2024 verslag uitbrengen.

"De staalindustrie in Nederland moet schoner en duurzamer", zegt Adriaansens. Het is nu aan Tata Steel om met een plan daarvoor te komen. "Ik wil verifiƫren of dat plan de beste oplossing is. Dat zijn we verplicht aan onze samenleving."

Meer uit Financieel

Farmaceut Sanofi wil komende jaren 20 miljard investeren in VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.

1 uur geleden
Witte Huis: 1,2 biljoen dollar aan economische deals met Qatar

DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.

2 uur geleden
Ubisoft verlieslatend ondanks succes nieuwe Assassin's Creed

PARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
ABN AMRO eindigt flink hoger in AEX na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geƫindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.

4 uur geleden
Qatar tekent deal van 200 miljard dollar voor aankoop Boeings

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.

5 uur geleden
'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

6 uur geleden
Wall Street hoger na sterk begin beursweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. De beurshandel begon de week al sterk door de deal tussen de Verenigde Staten en China om de hoge wederzijdse importheffingen tijdelijk fors te verlagen. Daardoor werden de zorgen over de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en een wereldwijde economische recessie verminderd.

6 uur geleden