Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

DEN HAAG (ANP) - Twee internethostingbedrijven in Nederland doen niet genoeg om onlinekinderporno aan te pakken. Bij één is er zelfs twijfel of het zich aan de gemaakte afspraken wil houden, blijkt uit onderzoek van de TU Delft dat minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) donderdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

De TU Delft deed de afgelopen tijd onderzoek naar de manier waarop hostingbedrijven meldingen van kinderporno oppikten. De afspraak is dat hostingbedrijven meldingen van het Meldpunt Kinderporno serieus nemen en binnen 24 uur oppakken.

Voor de zomer werden zeventien bedrijven gewaarschuwd, omdat er op hun servers kinderpornografisch materiaal was aangetroffen. Grapperhaus gaf de bedrijven tot 1 september stappen te nemen om het aantal meldingen terug te dringen. Twee van die bedrijven worden nu door de minister met naam en toenaam genoemd.

Dwingender karakter

De servers van Nforce bevatten een "extreem grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal": alleen in de eerste acht maanden van dit jaar kreeg het bedrijf bijna 180.000 meldingen van het Meldpunt Kinderporno. Aan het einde van het onderzoek van de TU Delft ging ruim 93 procent van alle Nederlandse meldingen over kinderporno over Nforce.

Bij het bedrijf IP Volume "bestaat er gegronde twijfel of dit bedrijf het Meldpunt Kinderporno accepteert als serieuze melder en online seksueel kindermisbruik aanpakt zoals met internetbedrijven is afgesproken", schrijft de minister. De TU Delft kon het bedrijf niet goed meenemen in zijn onderzoek, omdat het meldingen niet serieus oppakte en zelfs belemmeringen opwierp. Het Meldpunt zag zich genoodzaakt de meldingen door te zetten naar de politie om ze een "dwingender karakter" te geven.

Positieve ontwikkelingen

Grapperhaus ziet ook positieve ontwikkelingen in de strijd tegen kinderporno. De meeste aangeschreven bedrijven hebben serieuze stappen genomen, en sinds het begin van de zomer is het aantal controles op mogelijk kinderpornografisch materiaal enorm toegenomen.

Begin juli meldde Grapperhaus nog dat het om checks op 67 miljoen afbeeldingen ging, waarbij in 10.000 gevallen sprake was van kinderporno. "Inmiddels is dit gestegen naar 18,2 miljard afbeeldingen die zijn gecheckt met bijna 7,4 miljoen hits", aldus de minister.

De minister werkt nog aan een wet om hostingbedrijven te kunnen dwingen meldingen op te pikken. Hiervoor wil hij een nieuwe toezichthouder in het leven roepen.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

23 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

23 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

23 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

23 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

23 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

1 dag geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

1 dag geleden