Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

DEN HAAG (ANP) - Twee internethostingbedrijven in Nederland doen niet genoeg om onlinekinderporno aan te pakken. Bij één is er zelfs twijfel of het zich aan de gemaakte afspraken wil houden, blijkt uit onderzoek van de TU Delft dat minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) donderdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

De TU Delft deed de afgelopen tijd onderzoek naar de manier waarop hostingbedrijven meldingen van kinderporno oppikten. De afspraak is dat hostingbedrijven meldingen van het Meldpunt Kinderporno serieus nemen en binnen 24 uur oppakken.

Voor de zomer werden zeventien bedrijven gewaarschuwd, omdat er op hun servers kinderpornografisch materiaal was aangetroffen. Grapperhaus gaf de bedrijven tot 1 september stappen te nemen om het aantal meldingen terug te dringen. Twee van die bedrijven worden nu door de minister met naam en toenaam genoemd.

Dwingender karakter

De servers van Nforce bevatten een "extreem grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal": alleen in de eerste acht maanden van dit jaar kreeg het bedrijf bijna 180.000 meldingen van het Meldpunt Kinderporno. Aan het einde van het onderzoek van de TU Delft ging ruim 93 procent van alle Nederlandse meldingen over kinderporno over Nforce.

Bij het bedrijf IP Volume "bestaat er gegronde twijfel of dit bedrijf het Meldpunt Kinderporno accepteert als serieuze melder en online seksueel kindermisbruik aanpakt zoals met internetbedrijven is afgesproken", schrijft de minister. De TU Delft kon het bedrijf niet goed meenemen in zijn onderzoek, omdat het meldingen niet serieus oppakte en zelfs belemmeringen opwierp. Het Meldpunt zag zich genoodzaakt de meldingen door te zetten naar de politie om ze een "dwingender karakter" te geven.

Positieve ontwikkelingen

Grapperhaus ziet ook positieve ontwikkelingen in de strijd tegen kinderporno. De meeste aangeschreven bedrijven hebben serieuze stappen genomen, en sinds het begin van de zomer is het aantal controles op mogelijk kinderpornografisch materiaal enorm toegenomen.

Begin juli meldde Grapperhaus nog dat het om checks op 67 miljoen afbeeldingen ging, waarbij in 10.000 gevallen sprake was van kinderporno. "Inmiddels is dit gestegen naar 18,2 miljard afbeeldingen die zijn gecheckt met bijna 7,4 miljoen hits", aldus de minister.

De minister werkt nog aan een wet om hostingbedrijven te kunnen dwingen meldingen op te pikken. Hiervoor wil hij een nieuwe toezichthouder in het leven roepen.

Meer uit Binnenland

Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

33 minuten geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, ook medische gegevens gestolen van patiënten. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

1 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

5 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

5 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

6 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

7 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

7 uur geleden