Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

DEN HAAG (ANP) - Twee internethostingbedrijven in Nederland doen niet genoeg om onlinekinderporno aan te pakken. Bij één is er zelfs twijfel of het zich aan de gemaakte afspraken wil houden, blijkt uit onderzoek van de TU Delft dat minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) donderdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

De TU Delft deed de afgelopen tijd onderzoek naar de manier waarop hostingbedrijven meldingen van kinderporno oppikten. De afspraak is dat hostingbedrijven meldingen van het Meldpunt Kinderporno serieus nemen en binnen 24 uur oppakken.

Voor de zomer werden zeventien bedrijven gewaarschuwd, omdat er op hun servers kinderpornografisch materiaal was aangetroffen. Grapperhaus gaf de bedrijven tot 1 september stappen te nemen om het aantal meldingen terug te dringen. Twee van die bedrijven worden nu door de minister met naam en toenaam genoemd.

Dwingender karakter

De servers van Nforce bevatten een "extreem grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal": alleen in de eerste acht maanden van dit jaar kreeg het bedrijf bijna 180.000 meldingen van het Meldpunt Kinderporno. Aan het einde van het onderzoek van de TU Delft ging ruim 93 procent van alle Nederlandse meldingen over kinderporno over Nforce.

Bij het bedrijf IP Volume "bestaat er gegronde twijfel of dit bedrijf het Meldpunt Kinderporno accepteert als serieuze melder en online seksueel kindermisbruik aanpakt zoals met internetbedrijven is afgesproken", schrijft de minister. De TU Delft kon het bedrijf niet goed meenemen in zijn onderzoek, omdat het meldingen niet serieus oppakte en zelfs belemmeringen opwierp. Het Meldpunt zag zich genoodzaakt de meldingen door te zetten naar de politie om ze een "dwingender karakter" te geven.

Positieve ontwikkelingen

Grapperhaus ziet ook positieve ontwikkelingen in de strijd tegen kinderporno. De meeste aangeschreven bedrijven hebben serieuze stappen genomen, en sinds het begin van de zomer is het aantal controles op mogelijk kinderpornografisch materiaal enorm toegenomen.

Begin juli meldde Grapperhaus nog dat het om checks op 67 miljoen afbeeldingen ging, waarbij in 10.000 gevallen sprake was van kinderporno. "Inmiddels is dit gestegen naar 18,2 miljard afbeeldingen die zijn gecheckt met bijna 7,4 miljoen hits", aldus de minister.

De minister werkt nog aan een wet om hostingbedrijven te kunnen dwingen meldingen op te pikken. Hiervoor wil hij een nieuwe toezichthouder in het leven roepen.

Meer uit Binnenland

Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.

3 uur geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

8 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

8 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

9 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

9 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

10 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

11 uur geleden