Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

Minister: twee hostingbedrijven doen te weinig tegen kinderporno

DEN HAAG (ANP) - Twee internethostingbedrijven in Nederland doen niet genoeg om onlinekinderporno aan te pakken. Bij één is er zelfs twijfel of het zich aan de gemaakte afspraken wil houden, blijkt uit onderzoek van de TU Delft dat minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) donderdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

De TU Delft deed de afgelopen tijd onderzoek naar de manier waarop hostingbedrijven meldingen van kinderporno oppikten. De afspraak is dat hostingbedrijven meldingen van het Meldpunt Kinderporno serieus nemen en binnen 24 uur oppakken.

Voor de zomer werden zeventien bedrijven gewaarschuwd, omdat er op hun servers kinderpornografisch materiaal was aangetroffen. Grapperhaus gaf de bedrijven tot 1 september stappen te nemen om het aantal meldingen terug te dringen. Twee van die bedrijven worden nu door de minister met naam en toenaam genoemd.

Dwingender karakter

De servers van Nforce bevatten een "extreem grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal": alleen in de eerste acht maanden van dit jaar kreeg het bedrijf bijna 180.000 meldingen van het Meldpunt Kinderporno. Aan het einde van het onderzoek van de TU Delft ging ruim 93 procent van alle Nederlandse meldingen over kinderporno over Nforce.

Bij het bedrijf IP Volume "bestaat er gegronde twijfel of dit bedrijf het Meldpunt Kinderporno accepteert als serieuze melder en online seksueel kindermisbruik aanpakt zoals met internetbedrijven is afgesproken", schrijft de minister. De TU Delft kon het bedrijf niet goed meenemen in zijn onderzoek, omdat het meldingen niet serieus oppakte en zelfs belemmeringen opwierp. Het Meldpunt zag zich genoodzaakt de meldingen door te zetten naar de politie om ze een "dwingender karakter" te geven.

Positieve ontwikkelingen

Grapperhaus ziet ook positieve ontwikkelingen in de strijd tegen kinderporno. De meeste aangeschreven bedrijven hebben serieuze stappen genomen, en sinds het begin van de zomer is het aantal controles op mogelijk kinderpornografisch materiaal enorm toegenomen.

Begin juli meldde Grapperhaus nog dat het om checks op 67 miljoen afbeeldingen ging, waarbij in 10.000 gevallen sprake was van kinderporno. "Inmiddels is dit gestegen naar 18,2 miljard afbeeldingen die zijn gecheckt met bijna 7,4 miljoen hits", aldus de minister.

De minister werkt nog aan een wet om hostingbedrijven te kunnen dwingen meldingen op te pikken. Hiervoor wil hij een nieuwe toezichthouder in het leven roepen.

Meer uit Binnenland

Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

19 minuten geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

4 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

4 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

7 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

17 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden