Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: Total handhaaft Frans prijsplafond brandstof in 2024

Minister: Total handhaaft Frans prijsplafond brandstof in 2024

PARIJS (ANP/RTR) - Olieconcern TotalEnergies zal ook volgend jaar het plafond voor brandstofprijzen in Frankrijk handhaven. Dat zei de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire tegen RTL Radio. Het prijsplafond is onderdeel van de strijd van de Franse overheid tegen de hoge kosten van levensonderhoud in het land.

De minister pleitte eerder al voor een verlenging van de maximumprijs voor benzine en diesel van 1,99 euro per liter en verwelkomde het besluit van TotalEnergies. Daarmee moeten de prijzen aan de pomp ook in 2024 betaalbaar blijven, nu de inflatie in Frankrijk nog altijd hoog ligt.

In september verklaarde TotalEnergies al dat de prijslimiet, die oorspronkelijk eind 2023 zou aflopen, bij al zijn tankstations in Frankrijk na 31 december zou worden verlengd en van kracht zou blijven "zo lang de prijzen hoog blijven". Maar op 6 oktober dreigde topman Patrick Pouyanné van TotalEnergies dat het bedrijf de prijslimiet zou kunnen beëindigen als de Franse overheid met nieuwe belastingen voor de energiesector zou komen.

Mazzeltaks

Frankrijk is een van de Europese landen die een extra 'mazzeltaks' heeft ingevoerd door de forse stijging van energieprijzen na de Russische invasie van Oekraïne. Met die extra opbrengsten financiert het land de maatregelen die zijn genomen om consumenten te helpen met de hogere brandstofprijzen. Vorige week werd bekend dat de Franse overheid overweegt om die extra belasting op overwinsten van olieraffinaderijen en nutsbedrijven volgend jaar te verlengen.

In Nederland zette de Tweede Kamer in september een streep door een verhoging van de brandstofaccijns per 1 januari. Het kabinet had de accijns tijdelijk verlaagd om de pijn van de hoge energieprijzen te verzachten. Die korting zou begin 2024 vervallen, maar blijft nu een jaar langer bestaan.

Meer uit Financieel

Schiphol waarschuwt voor onaanvaardbare risico's bij KLM-staking

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol waarschuwt dat de aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel komende woensdag tot "onaanvaardbare risico's" leidt. Volgens een advocaat van Schiphol heeft de luchthaven de plannen van de vakbonden geanalyseerd. Daaruit is onder meer naar voren gekomen dat de parkeerplekken voor vliegtuigen aan de gates kunnen vollopen.

34 minuten geleden
Bronnen: OPEC+ besluit zaterdag over nieuwe productieverhoging

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat zaterdag waarschijnlijk besluiten de olieproductie in augustus opnieuw te verhogen, met 411.000 vaten per dag. Dat meldden bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Die onlinevergadering zou eigenlijk op zondag plaatsvinden, maar zou zijn vervroegd naar zaterdag.

38 minuten geleden
Lage waterstand Donau hindert scheepvaart

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De scheepvaart op de Donau heeft last van een lage waterstand door de grote hitte in onder meer Hongarije deze week. Daardoor kunnen binnenvaartschepen minder lading vervoeren. Het Hongaarse bureau voor watermanagement noemt het opmerkelijk dat de Donau nu al een lage waterstand heeft. Normaal komt dat het vaakst voor in augustus.

1 uur geleden
Vakbonden: al veiligheidsmaatregelen genomen voor staking bij KLM

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden FNV en CNV vinden dat de rechter niet ook de tweede door hen aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel kan verbieden. Advocaten van de bonden hebben de rechter in Amsterdam vrijdag uitgelegd dat er voor de nieuwe stakingsaanzegging overleg over de veiligheid heeft plaatsgevonden met KLM en ook speciale veiligheidsmaatregelen zijn genomen.

1 uur geleden
Winst voor zeevissers, maar vlootvernieuwing blijft nodig

WAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben vorig jaar onder de streep winst behaald, maar het is niet genoeg om de vlootvernieuwing te bekostigen die hard nodig is. Dat stelt Wageningen University Research (WUR), dat jaarlijks cijfers over de visserijsector presenteert.

2 uur geleden
Winst voor zeevissers, maar vlootvernieuwing blijft nodig

WAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben vorig jaar onder de streep winst behaald, maar het is niet genoeg om de vlootvernieuwing te bekostigen die hard nodig is. Dat stelt Wageningen University Research (WUR), dat jaarlijks cijfers over de visserijsector presenteert.

2 uur geleden
KLM vindt door bonden aangekondigde staking opnieuw te ver gaan

AMSTERDAM (ANP) - KLM vindt ook de tweede door vakbonden FNV en CNV aangekondigde grondpersoneelstaking te ver gaan. In de rechtbank in Amsterdam wees een advocaat van het bedrijf op de vele passagiers die daardoor in de problemen dreigen te komen en de tientallen miljoenen euro's die dit aan schade zou opleveren.

2 uur geleden