Minister: spijtig dat FNV uit commissie ondernemingsbestuur stapt
DEN HAAG (ANP) - Minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) vindt het "spijtig" dat FNV uit de commissie is gestapt die toeziet op goed bestuur bij beursgenoteerde ondernemingen. Die stap was "voor iedereen een verrassing", aldus de bewindsman tijdens de behandeling van de begroting van zijn ministerie in de Tweede Kamer.
Beljaarts vindt het "juist mooi" dat het bedrijfsleven en de vakbeweging in Nederland samen optrekken op dit belangrijke dossier. Hij vindt het "in ieders belang" dat de partijen met elkaar in gesprek blijven en wil graag van FNV horen wat precies de reden was om van tafel te lopen.
Volgens Kamerlid Joris Thijssen van GroenLinks-PvdA heeft de vakorganisatie dat allang duidelijk gemaakt. Beursgenoteerde bedrijven zijn alleen geïnteresseerd in winst, stelt hij. Zelfregulering "werkt niet", concludeert Thijssen. Hij wil dat de minister ingrijpt en bedrijven dwingt ook de belangen van bijvoorbeeld werknemers en de planeet mee te wegen.
'Te voorbarig'
Beljaarts vindt die conclusie "te voorbarig" en ziet in het weglopen van één partij geen reden om over te gaan tot "drastische maatregelen". De minister benadrukt dat hij vanuit het bedrijfsleven "heel veel mooie initiatieven" ziet die betrokkenheid bij de samenleving tonen.
ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis ziet dat ook, "maar dan vooral bij het mkb en familiebedrijven". Bij beursgenoteerde bedrijven bespeurt ook hij een trend dat de nadruk steeds meer op de belangen van aandeelhouders is komen te liggen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
48 minuten geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
4 uur geleden