Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: spijtig dat FNV uit commissie ondernemingsbestuur stapt

Minister: spijtig dat FNV uit commissie ondernemingsbestuur stapt

DEN HAAG (ANP) - Minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) vindt het "spijtig" dat FNV uit de commissie is gestapt die toeziet op goed bestuur bij beursgenoteerde ondernemingen. Die stap was "voor iedereen een verrassing", aldus de bewindsman tijdens de behandeling van de begroting van zijn ministerie in de Tweede Kamer.

Beljaarts vindt het "juist mooi" dat het bedrijfsleven en de vakbeweging in Nederland samen optrekken op dit belangrijke dossier. Hij vindt het "in ieders belang" dat de partijen met elkaar in gesprek blijven en wil graag van FNV horen wat precies de reden was om van tafel te lopen.

Volgens Kamerlid Joris Thijssen van GroenLinks-PvdA heeft de vakorganisatie dat allang duidelijk gemaakt. Beursgenoteerde bedrijven zijn alleen geïnteresseerd in winst, stelt hij. Zelfregulering "werkt niet", concludeert Thijssen. Hij wil dat de minister ingrijpt en bedrijven dwingt ook de belangen van bijvoorbeeld werknemers en de planeet mee te wegen.

'Te voorbarig'

Beljaarts vindt die conclusie "te voorbarig" en ziet in het weglopen van één partij geen reden om over te gaan tot "drastische maatregelen". De minister benadrukt dat hij vanuit het bedrijfsleven "heel veel mooie initiatieven" ziet die betrokkenheid bij de samenleving tonen.

ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis ziet dat ook, "maar dan vooral bij het mkb en familiebedrijven". Bij beursgenoteerde bedrijven bespeurt ook hij een trend dat de nadruk steeds meer op de belangen van aandeelhouders is komen te liggen.

Meer uit Financieel

Eerste vlucht tussen India en China in 5 jaar landt in Guangzhou

GUANGZHOU (ANP/AFP) - De eerste directe commerciële vlucht tussen het Chinese vasteland en India in meer dan vijf jaar is geland in Guangzhou, zo blijkt uit luchthaveninformatie. Het vliegtuig van het door de Nederlander Pieter Elbers geleide IndiGo was opgestegen in Calcutta.

6 uur geleden
China koopt meer soja van VS en stelt exportbeperkingen uit

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - China gaat de komende jaren naar verwachting weer "aanzienlijke hoeveelheden" Amerikaanse soja kopen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zondag na twee dagen van handelsbesprekingen in Maleisië. Bovendien voorziet hij dat China de exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen met een jaar zal uitstellen.

12 uur geleden
Geely wil sterk groeien in het VK en overweegt lokale productie

LONDEN (ANP) - Het Chinese autoconcern Geely heeft ambitieuze groeiplannen voor het Verenigd Koninkrijk. De fabrikant wil daar jaarlijks 100.000 elektrische auto's gaan verkopen en overweegt lokale productie, zegt Michael Yang, hoofd van de Britse tak van Geely, tegen de Financial Times. Daarmee willen de Chinezen de strijd aangaan met Tesla en BYD op Europa's op een na grootste markt voor elektrische voertuigen.

13 uur geleden
Filipijns staalbedrijf gevraagd radioactieve stof te begraven

MANILA (ANP/BLOOMBERG) - Het Filipijnse staalbedrijf SteelAsia Manufacturing is door overheidsinstituut Philippine Nuclear Research Institute (PNRI) opgedragen om 23 vrachtcontainers met radioactief afval te begraven, meldt het bedrijf. Het concern benadrukt dat de containers niet afkomstig zijn van SteelAsia en waarschuwt dat het begraven "mogelijk gevaarlijk is voor de gemeenschap en andere bedrijven in het industriële gebied". Volgens PNRI is SteelAsia wel de bron, samen met nog een ander bedrijf.

15 uur geleden
Trump sluit handelsdeal met Maleisische premier

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Maleisische premier Anwar Ibrahim hebben zondag een handelsovereenkomst en een deal over zeldzame aardmetalen gesloten. Volgens de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer gaat Maleisië zijn invoerheffingen en andere handelsbarrières aanpassen.

18 uur geleden
Trump verhoogt importheffing Canada met tien procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.

1 dag geleden
Trump verhoogt importheffing Canada met tien procent

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.

1 dag geleden