Minister rekent op 8 procent krimp voor Franse economie
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie zal als gevolg van de coronacrisis dit jaar met 8 procent krimpen. Die voorspelling deed de Franse minister van Financiën Bruno le Maire. De nieuwe raming komt nog geen week na de vorige waarbij een krimp van 6 procent werd voorzien. Verder houdt Parijs voor dit jaar rekening met een begrotingstekort van 9 procent.
Volgens de bewindsman ontvangen meer dan 900.000 bedrijven steun van het Franse solidariteitsfonds. Daarnaast hebben verzekeraars volgens Le Maire beloften gedaan om te helpen bij de crisisaanpak. Zo beloofden zij klanten voor 500 miljoen euro aan kortingen als onderdeel van de crisisrespons. Daarnaast zullen verzekeraars bij elkaar zo'n 1,5 miljard euro in een speciaal noodfonds stoppen voor kleine ondernemingen.
Het land blijft nog tot zeker 11 mei op slot om de coronacrisis te bedwingen. President Emmanuel Macron kondigde maandag extra maatregelen aan om bedrijven en werknemers te steunen die ernstig te lijden hebben van de lockdown. Er wordt ook gewerkt aan een specifiek hulpplan voor sectoren als toerisme, hotels, horeca en cultuur. Volgens Le Maire is nog niet te zeggen wanneer de horecabedrijven weer open zullen gaan.
De Franse regering beloofde eerder tot 300 miljard euro aan overheidsgaranties op bedrijfsleningen beschikbaar te stellen. Net als in Nederland kunnen bedrijven uitstel krijgen van het betalen van belastingen en hulp om de lonen door te betalen van werknemers die noodgedwongen thuis zitten. Daarmee is een bedrag van 45 miljard euro gemoeid.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiën bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.
4 uur geleden