Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister rekent op 8 procent krimp voor Franse economie

Minister rekent op 8 procent krimp voor Franse economie

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie zal als gevolg van de coronacrisis dit jaar met 8 procent krimpen. Die voorspelling deed de Franse minister van Financiën Bruno le Maire. De nieuwe raming komt nog geen week na de vorige waarbij een krimp van 6 procent werd voorzien. Verder houdt Parijs voor dit jaar rekening met een begrotingstekort van 9 procent.

Volgens de bewindsman ontvangen meer dan 900.000 bedrijven steun van het Franse solidariteitsfonds. Daarnaast hebben verzekeraars volgens Le Maire beloften gedaan om te helpen bij de crisisaanpak. Zo beloofden zij klanten voor 500 miljoen euro aan kortingen als onderdeel van de crisisrespons. Daarnaast zullen verzekeraars bij elkaar zo'n 1,5 miljard euro in een speciaal noodfonds stoppen voor kleine ondernemingen.

Het land blijft nog tot zeker 11 mei op slot om de coronacrisis te bedwingen. President Emmanuel Macron kondigde maandag extra maatregelen aan om bedrijven en werknemers te steunen die ernstig te lijden hebben van de lockdown. Er wordt ook gewerkt aan een specifiek hulpplan voor sectoren als toerisme, hotels, horeca en cultuur. Volgens Le Maire is nog niet te zeggen wanneer de horecabedrijven weer open zullen gaan.

De Franse regering beloofde eerder tot 300 miljard euro aan overheidsgaranties op bedrijfsleningen beschikbaar te stellen. Net als in Nederland kunnen bedrijven uitstel krijgen van het betalen van belastingen en hulp om de lonen door te betalen van werknemers die noodgedwongen thuis zitten. Daarmee is een bedrag van 45 miljard euro gemoeid.

Meer uit Financieel

Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

1 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

2 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

3 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

3 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

21 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

23 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

1 dag geleden