Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Nieuw-Zeeland weg om relatie met medewerkster

Minister Nieuw-Zeeland weg om relatie met medewerkster

WELLINGTON (ANP/DPA) - Een minister in Nieuw-Zeeland is uit zijn ambt gezet door premier Jacinda Ardern vanwege een relatie met een oud-medewerkster. Volgens Ardern was zijn positie "onhoudbaar" geworden.

Het gaat om de 41-jarige Iain Lees-Galloway die de portefeuille immigratie onder zich had. Hij is lid van de New Zealand Labour Party en zal zich niet verkiesbaar stellen bij de komende verkiezingen in september, maakte de premier woensdag op een persconferentie bekend. "De minister heeft over een periode van twaalf maanden blijk gegeven van een gebrek aan goed oordeelsvermogen. Bij het aangaan van deze relatie heeft hij zich kwetsbaar gesteld voor beschuldigingen van misbruik van zijn ambt", zei ze.

In een schriftelijke verklaring meldde Lees-Galloway dat hij het besluit van de premier accepteert en bood hij zijn verontschuldigingen aan. "Ik heb in mijn functie volledig ongepast gehandeld en kan niet als minister aanblijven."

Een dag eerder werd bekend dat het parlementslid Andrew Falloon van de New Zealand National Party is opgestapt. Dat deed hij na beschuldigingen dat hij onzedelijke foto's had gestuurd naar een jonge vrouw.

Meer uit Buitenland

Dodental Oekraïne loopt op na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na nieuwe Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeven, melden de Oekraïense autoriteiten. Rusland zou 140 drones tegen het buurland hebben ingezet, het grootste aantal in twee weken.

3 minuten geleden
Finland: bestand en veiligheidsgaranties belangrijkst bij overleg

HELSINKI (AP/RTR) - De Finse premier Petteri Orpo zegt dat een staakt-het-vuren en veiligheidsgaranties de belangrijkste onderwerpen zijn bij het overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Die ontvangt later op maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Finse president Alexander Stubb en andere Europese leiders.

1 uur geleden
Joe Caroff, ontwerper van iconisch 007-logo, overleden

NEW YORK (ANP) - Joe Caroff, een van de bekendste designers van Hollywood, is op 103-jarige leeftijd overleden. The Hollywood Reporter meldt dat hij is gestorven in een hospice in New York. Caroff ontwierp begin jaren 60 het wereldberoemde 007-logo, dat nog steeds wordt gebruikt voor de James Bondfilms.

3 uur geleden
Zelensky in Washington aangekomen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is al in Washington aangekomen. Dat meldt hij op X. Hij spreekt maandag met de Amerikaanse president Donald Trump en andere Europese leiders over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland.

6 uur geleden
Trump: herovering Krim en NAVO-lidmaatschap geen optie Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kan de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" beëindigen als hij dat wil, als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social.

6 uur geleden
Orkaan Erin nadert Bahama's en dreigt in kracht toe te nemen

MIAMI (ANP/AFP) - Orkaan Erin neemt de komende dagen waarschijnlijk weer in kracht toe nu hij de Bahama's nadert. Het Caribisch gebied wordt al geteisterd door harde wind en zware regenval, die mogelijk tot overstromingen en aardverschuivingen leiden, waarschuwt de Amerikaanse weerdienst.

13 uur geleden
Meer dan 200.000 betogers in Tel Aviv eisen einde Gaza-oorlog

TEL AVIV (ANP/AFP) - In Tel Aviv hebben meer dan 200.000 Israëliërs gedemonstreerd om een akkoord voor de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog in Gaza te eisen. Eerder op de dag waren er verspreid door Israël al stakingen en protesten, onder meer met wegblokkades. Ruim dertig mensen werden aangehouden. In Jeruzalem werd het waterkanon ingezet tegen demonstranten.

13 uur geleden