
Minister Katz: Israël breidt militaire operatie in Gaza fors uit
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël gaat zijn militaire operatie in Gaza fors uitbreiden. Dat zei minister van Defensie Israel Katz woensdag. Hij zei dat grote oppervlakten van het gebied zullen worden ingenomen en worden toegevoegd aan de veiligheidszones van Israël.
Volgens hem wordt de bevolking van gebieden waar wordt gevochten op grote schaal geëvacueerd. Hij riep Gazanen op om Hamas te elimineren en de Israëlische gijzelaars terug te geven. Het is volgens hem de enige manier om een eind te maken aan de oorlog.
Maandag werd al bekend dat het Israëlische leger de komende twee tot drie weken een kwart van de Gazastrook wil bezetten. De grondoperatie is bedoeld om Hamas maximaal onder druk te zetten om gijzelaars vrij te laten en is al langer bezig. Maandag werden in Rafah in het zuiden van Gaza evacuatiebevelen afgegeven.
Sinds Israël medio maart de grootschalige aanvallen op Gaza heeft hervat, zijn in dat gebied meer dan duizend doden gevallen. Dat maakte het door Hamas geleide ministerie van Gezondheid maandag bekend.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin wil dat Oekraïne een 'duidelijk' antwoord geeft op het door Rusland voorgestelde bestand rond 9 mei. Rusland herdenkt die dag de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog. Voor de plechtigheden worden meerdere wereldleiders in Moskou verwacht, onder wie de Chinese president Xi Jinping.
3 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De centrumlinkse regeringspartij Labor van premier Anthony Albanese haalt bij de parlementsverkiezingen in Australië naar verwachting de absolute meerderheid van minimaal 76 van de 150 zetels. Albanese zei dat in zijn overwinningsspeech tot zijn aanhangers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft sceptisch gereageerd op berichten dat de VS en Israël dicht bij een overeenkomst zijn over het hervatten van humanitaire hulp in de Gazastrook. De hulporganisatie zegt dat er vooral nog veel vragen zijn. "Allereerst: hoelang moet het duren voordat dit kan beginnen? Er is nu al geen tijd meer te verliezen", liet een woordvoerder zaterdag weten.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - De centrumlinkse regeringspartij Labor van premier Anthony Albanese lijkt de winnaar te worden van de parlementsverkiezingen in Australië, melden diverse media in dat land. Hij is de eerste premier in ruim twintig jaar die met zijn partij twee verkiezingen op rij wint.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse autoriteiten hebben nog twee aanhoudingen verricht na de recente moord op drie jongemannen in een kapsalon. Dat betekent dat nu zes mensen vastzitten voor het dodelijke geweld in de universiteitsstad Uppsala.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het driedaagse bestand afgewezen dat Rusland heeft afgekondigd rond de nationale feestdag op 9 mei. Dan worden internationale leiders verwacht in Moskou. Zelensky maakte volgens persbureau AFP duidelijk dat hij hun veiligheid niet kan garanderen. Daar is Rusland volgens hem verantwoordelijk voor.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse krijgsmacht zegt een proeflancering te hebben uitgevoerd met een raketsysteem. Die zou onder meer bedoeld zijn geweest om de paraatheid van de troepen te testen.
6 uur geleden