
Minister Kaag houdt verkorte Van Randwijklezing
VLISSINGEN - Minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking houdt dinsdag (5 mei) om 11.00 uur een korte voordracht over vrijheid en verdraagzaamheid.
Deze toespraak is een proloog op de lezing die minister Kaag volgend jaar op Bevrijdingsdag verzorgt. Dat zou ze eigenlijk dit jaar al doen, maar de H.M. van Randwijklezing is, net als de rest van het programma van Bevrijdingsfestival Zeeland, geannuleerd vanwege het coronavirus. Gezien het bijzondere karakter van Bevrijdingsdag dit jaar - het is 75 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd van de Tweede Wereldoorlog - heeft het Van Randwijkcomité minister Kaag gevraagd een voorproefje te geven van haar lezing in 2021.
Vredesprijs
De jaarlijkse lezing is vernoemd naar schrijver, journalist en verzetsheld Hendrik van Randwijk (1909-1966). Ieder jaar wordt een ander persoon gevraagd de toespraak te verzorgen. Kaag heeft onder meer bij de Verenigde Naties (VN) gewerkt. Hier was zij onder meer regionaal directeur Midden-Oosten/Noord-Afrika voor het VN-kinderfonds Unicef. In 2013 en 2014 leidde ze de ontwapeningsmissie voor de vernietiging van de chemische wapens in Syrië. Hiervoor werd Kaag persoonlijk bedankt door Barack Obama, voormalig president van de Verenigde Staten. Kaag ontving de Carnegie Wateler Vredesprijs. Ze is tweemaal uitgeroepen tot de meest invloedrijke vrouw in de categorie Justitie en Openbare Orde in de Top 100 van magazine Opzij.
Eerdere sprekers bij de Van Randwijklezing waren onder andere prinses Mabel, Kader Abdolah, Inez Weski, Peter Vandermeersch en vorig jaar Lilian Gonçalves.
Bij de verkorte lezing is geen publiek aanwezig. De proloog wordt dinsdag (5 mei) vanaf 11.00 uur rechtstreeks door Omroep Zeeland uitgezonden vanuit de Oranjemolen te Vlissingen.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
19 uur geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
19 uur geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
21 uur geledenMIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'
1 dag geledenOOST-SOUBURG - De politie is halfverwege de avond donderdag ingezet voor een bedreiging met een vuurwapen in Oost-Souburg. Er is een luchtbuks in beslag genomen in een woning aan de Julianastraat.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Een vrouw is donderdagmiddag lichtgewond geraakt nadat zij met haar fiets in aanrijding kwam met een andere fietser. Het slachtoffer is naar de huisartsenpost gebracht.
2 dagen geleden