Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: Italië voldoet aan alle eisen voor EU-coronageld

Minister: Italië voldoet aan alle eisen voor EU-coronageld

ROME (ANP) - Italië heeft aan alle 55 criteria voldaan om miljarden uit het Europese coronaherstelfonds te blijven ontvangen, zegt minister Raffaele Fitto voor EU-zaken. Het Zuid-Europese land is er onder meer in geslaagd een organisatie voor cyberveiligheid op te zetten en hervormingen in de publieke sector en het onderwijs in gang te zetten, schrijft de bewindsman.

Italië is in absolute cijfers de grootste ontvanger van steun uit het herstelfonds dat de 27 lidstaten van de Europese Unie in 2020 opzetten na de uitbraak van de coronapandemie. Rome kan in totaal ruim 191 miljard euro uit het fonds tegemoet zien, maar moet daarvoor wel hervormingen doorvoeren. Voor iedere tranche moet het land bepaalde doelen bereiken.

De vorige regering onder leiding van Mario Draghi, oud-president van de Europese Centrale Bank, tuigde een nationaal herstelplan op om aanspraak te maken op de EU-gelden. In september werd al bekend dat de Europese Commissie akkoord ging met de tweede miljardenuitkering aan het land. Toen werd er nog met enige zorg gekeken naar de koers die Italië zou inzetten onder de nieuwe regering onder leiding van de uiterst rechtse premier Giorgia Meloni van de partij Fratelli d'Italia.

Meer uit Financieel

CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

40 minuten geleden
Ziekteverzuim bovengemiddeld, vooral in gezondheidszorg

DEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Groene stroom is volgens klimaatstichting iets vaker echt groen

UTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

9 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

9 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

10 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

11 uur geleden