Minister doet laatste poging om vuurtoren Den Helder te redden
DEN HAAG (ANP) - De vuurtoren 'Lange Jaap' in Den Helder staat op instorten en demissionair minister Barbara Visser (Infrastructuur) doet een uiterste poging om het bouwwerk te redden. Als de poging mislukt, lijkt sloop nog de enige optie voor Lange Jaap.
Om te bepalen of de toren nog te redden is, moet hij eerst tijdelijk worden gestut en verstevigd. Maar zelfs daarvoor is de vuurtoren te instabiel. Samen met de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed en de gemeente Den Helder gaat Visser kijken of er echt geen manier is om de toren tijdelijk te verstevigen.
Lange Jaap is gemaakt van gietijzer en door jarenlange blootstelling aan weer en wind zijn daarin scheuren ontstaan. De monumentale toren is slecht onderhouden. "Dit had niet mogen gebeuren", schrijft Visser. Sinds september is de omgeving rondom de vuurtoren afgesloten omwille de veiligheid.
De minister heeft vele reacties, waaronder "vele duizenden kaarten", gekregen van liefhebbers die Lange Jaap willen behouden. Visser wil "alles op alles" zetten om snel duidelijkheid te geven over de toekomst van Lange Jaap.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
2 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
6 uur geleden