Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Dekker: 'gsm-paraplu' in de gevangenis komt er niet

Minister Dekker: 'gsm-paraplu' in de gevangenis komt er niet

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen technologische manier om het signaal van mobiele telefoons te blokkeren bij gevangenissen. Het is nog te onzeker of de zogenoemde gsm-paraplu's die nu beschikbaar zijn wel goed werken, terwijl het veel geld kost om ze aan te leggen, zei demissionair minister voor Rechtsbescherming Sander Dekker in de Tweede Kamer.

De technologie om het mobieletelefoonverkeer te verstoren is nog omgeven met te veel "onzekerheden", zei de minister. "Bijvoorbeeld: is de techniek die er nu is ook nog effectief als er zo 5G is." Het is volgens hem "geprobeerd, maar niet met het succes dat we hadden gehoopt of hadden verwacht". In een later stadium hoopt hij dat "slimme mensen en nieuwe technologieën" het in de toekomst alsnog mogelijk maken om het belverkeer in de gevangenissen te verstoren.

VVD-Kamerlid Ulysse Ellian had minister Dekker tijdens een debat naar de techniek gevraagd. Hij hoopte dat in ieder geval in grote gevangenissen maatregelen getroffen zouden kunnen worden om te voorkomen dat criminelen vanuit hun cel contact kunnen onderhouden met de buitenwereld.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

3 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

6 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

6 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

6 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

10 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

12 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

13 uur geleden