Minister Dekker: 'gsm-paraplu' in de gevangenis komt er niet
DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen technologische manier om het signaal van mobiele telefoons te blokkeren bij gevangenissen. Het is nog te onzeker of de zogenoemde gsm-paraplu's die nu beschikbaar zijn wel goed werken, terwijl het veel geld kost om ze aan te leggen, zei demissionair minister voor Rechtsbescherming Sander Dekker in de Tweede Kamer.
De technologie om het mobieletelefoonverkeer te verstoren is nog omgeven met te veel "onzekerheden", zei de minister. "Bijvoorbeeld: is de techniek die er nu is ook nog effectief als er zo 5G is." Het is volgens hem "geprobeerd, maar niet met het succes dat we hadden gehoopt of hadden verwacht". In een later stadium hoopt hij dat "slimme mensen en nieuwe technologieën" het in de toekomst alsnog mogelijk maken om het belverkeer in de gevangenissen te verstoren.
VVD-Kamerlid Ulysse Ellian had minister Dekker tijdens een debat naar de techniek gevraagd. Hij hoopte dat in ieder geval in grote gevangenissen maatregelen getroffen zouden kunnen worden om te voorkomen dat criminelen vanuit hun cel contact kunnen onderhouden met de buitenwereld.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
4 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
5 uur geleden