Minister De Jonge volgende week aan tafel bij formatiegesprekken
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) schuift volgende week maandag aan bij de formatiegesprekken. 's Ochtends praat hij met de secondanten van de partijen en informateurs Johan Remkes (VVD) en Wouter Koolmees (D66).
De Jonge zal met de onderhandelaars praten over de coronabestrijding, melden ingewijden. Het gaat dan om de aanpak op de kortere termijn, maar mogelijk ook op de langere.
Later in de middag komen de partijleiders van VVD, D66, CDA en ChristenUnie er weer bij. Dan is De Jonge niet meer aanwezig. Dit is in lijn met de huidige werkwijze in de formatie, waarin een grotere rol is weggelegd voor secondanten Sophie Hermans (VVD), Rob Jetten (D66), Pieter Heerma (CDA) en Carola Schouten (ChristenUnie).
Verdieping en uitwerking
De formatie gaat nu naar een fase van "verdieping en uitwerking", zei Koolmees afgelopen maandag op een persconferentie. De afgelopen weken zijn "alle belangrijke onderwerpen" minstens een keer aan bod gekomen. Vanaf deze week worden enkele daarvan verder uitgewerkt in deelgroepen en niet tijdens de formele gesprekken zoals die afgelopen weken werden gehouden.
Verder staan er ook weer langere onderhandelingssessies op de agenda. Volgende week praten de onderhandelaars op drie achtereenvolgende dagen met elkaar op landgoed De Zwaluwenberg in Hilversum. De week erna wordt twee dagen gesproken op het Groningse provinciehuis.
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geleden