Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister De Bruijn naar klimaattop in Glasgow

Minister De Bruijn naar klimaattop in Glasgow

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Tom de Bruijn (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) is maandag en dinsdag bij de klimaattop van de Verenigde Naties in het Schotse Glasgow. Hij zal het hier onder meer hebben over klimaatfinanciering.

Tijdens de klimaattop in Kopenhagen in 2009 beloofden de rijke landen de arme landen te helpen met de strijd tegen klimaatverandering. Vanaf 2020 zou jaarlijks 100 miljard dollar extra hiervoor worden vrijgemaakt. De belofte blijft tot dusver steken op zo'n 80 miljard. En volgens de VN is nog veel meer geld nodig de komende jaren.

De Bruijn vindt de regels over klimaatfinanciering niet helder. Hij wil in Glasgow proberen hier meer duidelijkheid over te krijgen. De Nederlandse bijdrage aan het klimaatgeld komt voor een flink deel uit de private sector, veel meer dan in andere landen. Verder heeft de bewindsman een sessie met inheemse stammen uit het Amazonegebied die enorm veel last hebben van ontbossing. Ook heeft hij een gesprek met jongeren.

De top is inmiddels een week bezig en de successen zijn beperkt. Op de klimaattop in Parijs in 2015 werd afgesproken alles in het werk te stellen om de opwarming van de aarde te beperken tot 2 graden en bij voorkeur tot 1,5 graad. De Britse gastheer wil tijdens deze top de deelnemende landen zo ver te krijgen dat ze het streven van maximaal 1,5 graad opwarming onderschrijven.

Meer uit Politiek

Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

2 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

2 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

3 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

3 dagen geleden
Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

4 dagen geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

5 dagen geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

5 dagen geleden