Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Adriaansens gaat alleen een schoon en groen Tata steunen

Minister Adriaansens gaat alleen een schoon en groen Tata steunen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Micky Adriaansens van Economische Zaken moet het nieuwe plan van Tata Steel, waar wel steun van de overheid voor nodig is, nog lezen. In een eerste reactie benadrukt ze dat het bedrijf vasthoudt aan de afspraken over minder CO2-uitstoot. En dat is belangrijk, aldus de bewindsvrouw: "Het kabinet kan namelijk alleen een steunvraag van het bedrijf overwegen, als we ervan verzekerd zijn dat dit bijdraagt aan een schoon, duurzaam staalbedrijf in Nederland."

Tata Steel overhandigde vrijdag nieuwe groene plannen aan het kabinet. Er moet minder groen staal worden geproduceerd, en juist meer oud ijzer worden gerecycled. Twee steenkoolinstallaties worden vervangen. Eerder wilde Tata staal gaan maken met groene waterstof dat wordt geproduceerd met windmolens op zee, maar het bedrijf zag daar afgelopen zomer van af. Tata wil dat de Staat meebetaalt aan de plannen, die miljarden zullen kosten.

"Mijn eerste indruk is dat in het aangepaste plan extra maatregelen worden genomen om de gezondheidsproblemen in de IJmond aan te pakken en dat het bedrijf vasthoudt aan het eerder afgesproken doel om vanaf 2030 vijf megaton CO2 per jaar te verminderen", aldus Adriaansens. Ze benadrukt dat het kabinet al eerder twee externe adviseurs heeft aangesteld om naar de plannen te kijken.

De adviseurs Hans Wijers en Frans Blom moeten het voorstel van Tata vergelijken met eventuele alternatieven en een onafhankelijk advies hierover uitbrengen. Want het kabinet trekt alleen de knip als de plannen ver genoeg zijn. "Ik wil met onze eigen beoordeling en het advies daarover zo snel als haalbaar afspraken met Tata Steel maken", aldus de minister. Het kabinet maakt met de grootste industriële vervuilers individuele afspraken, met als onderdeel daarvan vaak financiële steun. Op die manier moet de industrie vergroenen, zonder dat bedrijven worden weggejaagd door strenge klimaatregels.

Meer uit Politiek

Klaver voelt zich 'bedonderd' door Yeşilgöz over kanon Evertsen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.

15 uur geleden
Kabinet werkt aan officiële vertrekstop Iraanse vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.

16 uur geleden
Minister: nog enkele honderden willen repatriëring Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.

16 uur geleden
Jetten krijgt kritiek van links en rechts over standpunt Iran

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.

16 uur geleden
De Bat zet reserves op stroomnet in om dreigende aansluitstop

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer risico's nemen op het stroomnet om een aansluitstop in het midden van het land te voorkomen, door een deel van de reserveruimte in te zetten. Dat schrijft staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Energie, CDA) in een Kamerbrief.

17 uur geleden
Klaver wil opheldering over niet-werkend kanon op Evertsen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil opheldering van het kabinet over berichtgeving dat het kanon op Zr. Ms. Evertsen niet werkt. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat meedoen aan een missie in het oosten van de Middellandse Zee om Cyprus en het NAVO-grondgebied te beschermen.

18 uur geleden
Chatbots die stemadvies geven, negeren lokale partijen, klaagt AP

DEN HAAG (ANP) - Als mensen aan een chatbot vragen op welke partij ze moeten stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen, krijgen ze vrijwel nooit het advies om op een lokale partij te stemmen. Dat concludeert de Autoriteit Persoonsgegevens. Die is niet alleen de toezichthouder voor privacy, maar ook voor kunstmatige intelligentie (AI).

18 uur geleden