
Minibieb in De Vroone wordt goed gebruikt
KAPELLE - Boekenkastjes met tweedehands lectuur vrolijken op steeds meer plaatsen het straatbeeld op. En ze hebben nog een educatieve en sociale functie ook. Op verschillende plekken in Kapelle en Reimerswaal zijn initiatieven om boeken te ruilen, om zo op een duurzame en leuke manier nieuwe boeken te kunnen lezen, zoals in dorpshuis De Vroone in Kapelle.
Het initiatief voor een ruilboekenkast van voormalig kinderburgemeester van de gemeente Kapelle Mare van den Heuvel is in de afgelopen jaren succesvol gebleken. ‘’Ik lees zelf graag en wilde als kinderburgemeester graag ergens mijn stempel op drukken. Geïnspireerd door een ruilboekenkast die ik in Duitsland had gezien heb ik de kast in De Vroone kunnen realiseren’’, vertelt Mare.
Na ruim zeven jaar is de kast inmiddels twee keer zo groot en wordt nog volop gebruikt, vertelt vrijwilliger Bram Gonlag. ‘’Ik onderhoud de kast en zorg dat alle boeken netjes op volgorde staan. Ik zorg er ook voor dat we bijvoorbeeld geen planken vol van dezelfde schrijvers hebben en dat alleen de boeken in goede staat in de kast belanden’’, vertelt hij. ‘’De afgelopen tijd was het gebruik van de kast – op mijzelf die er af en toe een boekje uit las na – een stuk minder doordat De Vroone gesloten was. Je merkt goed dat mensen nu weer komen om hun boeken te ruilen.’’ Zo ook ruilboekenkast-gebruiker Jaap Vriens. ‘’Ik vind het leuk om af en toe een boek uit de kast te ruilen, omdat ik hier schrijvers kan vinden die je over het algemeen niet zo snel meer zult vinden in de bibliotheken.’’
Meer uit Reimerswaal
RILLAND- Twee eenheden van de ambulancedienst werden zaterdagmorgen naar een woning aan de Schimmelpennickstraat in Kloetinge gestuurd. Eén persoon werd hierna met spoed naar een rendez-vousplek aan de Valckenisseweg bij Rilland gebracht. Onder begeleiding van de politie werd het slachtoffer vervolgens per ambulance naar een ziekenhuis buiten de regio overgebracht. Het is onduidelijk wat de gezondheidssituatie van het slachtoffer was.
1 dag geledenKAPELLE - Basisschool de Linge Uit Kapelle wint scholenstrijd tegen elektronisch afval. Afgelopen vier weken hebben leerlingen van tien basisscholen uit de Bevelanden en Tholen een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld. In totaal zamelden de scholen met de hulp van buurtbewoners maar liefst 11.778 oude elektronische apparaten in.
2 dagen geledenYERSEKE - Een personenauto is donderdagavond bij een eenzijdig ongeval op de Postweg bij Yerseke in een sloot beland. Het voertuig liep aanzienlijke schade op.
3 dagen geledenBORSSELE - Een 19-jarige jongeman is dinsdagavond bij Borssele ernstig gewond geraakt bij een ongeval met een quad. Het slachtoffer is per traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht.
4 dagen geledenKAPELLE - Langs de milieustraat aan de Dijkwelseweg in Kapelle verdwijnen binnenkort twaalf bomen. De kap is gepland op dinsdag 23 april en maakt deel uit van de voorbereidende werkzaamheden voor een rioolproject. De bomen moeten wijken om ruimte te maken voor de aanleg.
4 dagen geledenKAPELLE - Inwoners van Biezelinge, Schore en Wemeldinge kunnen meedoen aan zogeheten prikroutes: gezamenlijke wandelingen waarbij onderweg zwerfafval wordt opgeruimd.
4 dagen geledenKRUININGEN - Kruiningen viert Koningsdag met sport, spel en feest. Het Oranjecomité Kruiningen organiseert ook dit jaar weer een feestelijke Koningsdag vol activiteiten voor jong en oud.
5 dagen geleden