Minder vals geld in beslag genomen in Europa
FRANKFURT (ANP/DPA) - Er is in de eerste helft van dit jaar minder vals geld in beslag genomen in Europa. Volgens de Duitse centrale bank werden door centrale banken in Europa in totaal 167.000 vervalste eurobankbiljetten geregistreerd met een waarde van 8 miljoen euro.
Daarmee zet de neerwaartse lijn zich voort, want in de eerste helft van vorig jaar waren dat er nog 240.000 en in de tweede helft van dat jaar waren dat er 220.000. De waarde van die vervalste bankbiljetten lag op 21,5 miljoen euro in 2020. Door de coronapandemie rekenden mensen minder vaak af met contant geld, waardoor er ook minder vals geld in omloop is.
In Duitsland werden in de eerste zes maanden van dit jaar 21.356 valse eurobankbiljetten uit roulatie gehaald, aldus de Bundesbank. Dat is een daling van 13 procent vergeleken met de eerste helft van 2020.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
13 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
9 uur geleden