Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder omzet en personeel deurwaarderskantoren door coronacrisis

Minder omzet en personeel deurwaarderskantoren door coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Door de coronacrisis is het aantal deurwaarders vorig jaar flink teruggelopen. Ook de omzet van hun kantoren viel lager uit. Dat meldt beroepsvereniging van deurwaarders KBvG in het jaarverslag over 2020. Niet alleen waren rechtbanken een tijd dicht, ook gaven burgers minder uit waardoor ze minder in de schulden kwamen.

Het aantal incasso-opdrachten was vorig jaar met 2,1 miljoen iets minder dan de 2,2 miljoen uit 2019. Minder opdrachten betekent ook minder omzet. Die daalde vorig jaar flink. In 2020 kwam er 282 miljoen euro binnen, 11 procent minder dan de 318 miljoen van het jaar ervoor.

De coronacrisis heeft ook gevolgen gehad voor het aantal deurwaarderskantoren en het personeel. Op 1 januari 2021 waren er 5 procent minder deurwaarders actief dan op dezelfde datum een jaar eerder. Het aantal niet-ambtelijke functies op de kantoren daalde in het coronajaar met 10 procent.

Minder inkomsten

Volgens de KBvG dalen de cijfers al een aantal jaar op rij. Zo nam het aantal ontruimingen in vijf jaar tijd af met 37,5 procent en werd er bijna 40 procent minder inkomsten in beslag genomen. Dat komt onder meer door een in 2018 opgesteld actieplan van het kabinet om schulden tegen te gaan.

Op lange termijn verwacht de vereniging dat het werk van deurwaarders zal veranderen naar "een meer oplossende, bredere taak". "Zo helpen gerechtsdeurwaarders bijvoorbeeld steeds vaker beslag en ontruiming te voorkomen, terwijl de afbetaling van schulden wel geregeld wordt", zegt verenigingspenningmeester Arjan Boiten. Voor dat soort werkzaamheden wil de vereniging wel tarieven.

Meer uit Financieel

Nederlands bedrijf werkt samen met marktleider aan dronedefensie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.

3 minuten geleden
Shell en Exxon verkopen gasvelden in de Britse Noordzee toch niet

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."

8 minuten geleden
Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

1 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

1 uur geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

2 uur geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

2 uur geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

3 uur geleden