Minder nieuwe personenauto's verkocht in 2022, Kia populairst
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte nieuwe personenauto’s lag in 2022 lager dan in 2021. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en dataspecialist RDC. Auto's van het Koreaanse automerk Kia werden het meest verkocht.
In totaal werden in het afgelopen jaar ruim 312.000 auto's verkocht, 3,2 procent minder dan in 2021. In december lag dat aantal op bijna 31.000, 12,3 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. De daling komt volgens de brancheorganisaties door leveringsproblemen als gevolg van wereldwijde tekorten aan computerchips en andere auto-onderdelen. Die zorgden eerder dit jaar ook al voor leveringsachterstanden.
Voor het aankomende jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging dat er juist meer nieuwe personenauto’s verkocht gaan worden, zo’n 340.000. Dat komt doordat dealers eerder bestelde auto’s kunnen gaan leveren omdat ook leveringen vanuit fabrikanten weer op gang komen, aldus de brancheorganisaties.
Verder was Volkswagen het afgelopen jaar voor het eerst sinds 2005 niet meer het meest verkochte automerk in Nederland. Die plek is overgenomen door Kia, dat vorig jaar nog op de tweede plek stond. In totaal werden er van het Koreaanse automerk ruim 30.000 auto’s verkocht, goed voor bijna 10 procent marktaandeel. Het meest verkochte model is dan weer van Peugeot, namelijk de 208. Van dat type werden in 2022 bijna 10.000 auto’s verkocht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
21 uur geleden