Minder nieuwe personenauto's verkocht in 2022, Kia populairst
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte nieuwe personenauto’s lag in 2022 lager dan in 2021. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en dataspecialist RDC. Auto's van het Koreaanse automerk Kia werden het meest verkocht.
In totaal werden in het afgelopen jaar ruim 312.000 auto's verkocht, 3,2 procent minder dan in 2021. In december lag dat aantal op bijna 31.000, 12,3 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. De daling komt volgens de brancheorganisaties door leveringsproblemen als gevolg van wereldwijde tekorten aan computerchips en andere auto-onderdelen. Die zorgden eerder dit jaar ook al voor leveringsachterstanden.
Voor het aankomende jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging dat er juist meer nieuwe personenauto’s verkocht gaan worden, zo’n 340.000. Dat komt doordat dealers eerder bestelde auto’s kunnen gaan leveren omdat ook leveringen vanuit fabrikanten weer op gang komen, aldus de brancheorganisaties.
Verder was Volkswagen het afgelopen jaar voor het eerst sinds 2005 niet meer het meest verkochte automerk in Nederland. Die plek is overgenomen door Kia, dat vorig jaar nog op de tweede plek stond. In totaal werden er van het Koreaanse automerk ruim 30.000 auto’s verkocht, goed voor bijna 10 procent marktaandeel. Het meest verkochte model is dan weer van Peugeot, namelijk de 208. Van dat type werden in 2022 bijna 10.000 auto’s verkocht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.
44 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.
55 minuten geledenNÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
2 uur geleden