Minder nieuwe doden en besmettingen coronavirus in China
PEKING (ANP/RTR) - Het aantal doden als gevolg van het nieuwe coronavirus in China is woensdag opgelopen naar 1113, meldt de nationale gezondheidscommissie. Met 97 dodelijke slachtoffers tegen 108 een dag eerder en ook een lager aantal nieuwe besmettingen dan een dag eerder, zijn wetenschappers in China voorzichtig positief.
De belangrijkste medisch adviseur van de Chinese regering meldde dat in verschillende provincies het aantal nieuwe gevallen daalt. "Ik hoop dat deze epidemie ergens in april over is", zei epidemioloog Zhong Nanshan, die een belangrijke rol vervulde in de bestrijding van het SARS-virus in 2003.
In China werden woensdag 2015 nieuwe besmettingen met het coronavirus geconstateerd. Dat is het laagste aantal sinds 30 januari. Op 4 februari werden nog meer dan 3000 nieuwe gevallen gemeld. Dat was het hoogste aantal nieuwe besmettingen op een dag. In totaal zijn voor zover bekend volgens de commissie 44.653 mensen besmet.
Op het cruiseschip Diamond Princess werden woensdag (lokale tijd) 39 nieuwe besmettingen geconstateerd. Ook raakte een quarantaine-medewerker besmet. Het totale aantal besmettingen op het cruiseschip dat voor Japan ligt, is daarmee op 175 gekomen. Het schip heeft ongeveer 3700 mensen aan boord, onder wie vijf Nederlanders. Zij moeten nog tot 19 februari in quarantaine blijven.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Bijna 26.000 huishoudens en ruim 1200 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De oorzaak is een brand die is opgeëist door links-extremisten.
50 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Veertien journalisten zijn maandag in de Venezolaanse hoofdstad Caracas opgepakt, meldt de journalistenbond (SNTP) in het land. Zij deden verslag van onder meer een demonstratie voor de gevangengenomen president Nicolás Maduro en de installatie van Delcy Rodríguez als waarnemend president.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Bij het presidentieel paleis van Venezuela zouden maandagavond rond 20.00 uur (lokale tijd) schoten zijn gelost, meldden meerdere bronnen aan persbureau AFP. De situatie bij het paleis in hoofdstad Caracas is "onder controle", liet de Venezolaanse regering later weten. Volgens CNN was er mogelijk sprake van een "misverstand".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado hoopt "zo snel mogelijk" terug te kunnen keren naar Venezuela. Dat zei Machado in een interview met Fox News. Daarin bedankte ze ook president Donald Trump voor zijn "moedige acties" die leidden tot de gevangenneming van president Nicolás Maduro afgelopen weekend.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een anonieme gokker heeft zo'n 410.000 dollar (bijna 350.000 euro) verdiend door te gokken op de gevangenneming van de Venezolaanse president Nicolás Maduro. De gok werd geplaatst op voorspelsite Polymarket door een onbekende die er vorige maand een account aanmaakte.
5 uur geledenNEWPORT NEWS (ANP) - De Verenigde Staten hebben in Caracas bijna tweehonderd manschappen ingezet bij de operatie om president Maduro op te pakken. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een toespraak in de stad Newport News.
12 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Caracas de straat opgegaan om te demonstreren voor de vrijlating van de door Amerikaanse militairen overmeesterde president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores. De betogers verzamelden zich bij het parlementsgebouw.
13 uur geleden