Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Minder kantoren verkocht of verhuurd in crisisjaar 2020'

'Minder kantoren verkocht of verhuurd in crisisjaar 2020'

DEN HAAG (ANP) - In het coronajaar 2020 zijn veel minder kantoorruimten verkocht of verhuurd in vergelijking met een jaar eerder. Vooral grote bedrijven stelden beslissingen over huisvesting uit, melden onderzoekers van vastgoedadviseur Dynamis in een rapport. De vraag naar kantoorruimte in het midden- en kleinbedrijf is minder geraakt door de crisis.

Het aantal transacties van grotere kantoren nam vorig jaar met 40 procent af, zo berekende Dynamis. Door het vele thuiswerken is het voor grote bedrijven moeilijk in te schatten wat de toekomstige behoefte aan werkplekken is. Vooral in de vier grote steden is dit volgens de onderzoekers goed te merken met een halvering van het aantal transacties. In de grote steden wordt het marktbeeld doorgaans bepaald door grotere bedrijven.

In het mkb is volgens de onderzoekers meer zicht op de behoefte van personeel om al dan niet thuis te werken. Bij mkb-bedrijven zijn werknemers ook sneller weer teruggekeerd naar kantoor. Het aantal transacties van kantoorruimtes kleiner dan 500 vierkante meter is in 2020 vrijwel gelijk gebleven aan een jaar eerder.

Inhaalslag

In totaal werd vorig jaar voor 800.000 vierkante meter aan kantoorruimte opgenomen. Dat was een jaar eerder nog bijna 1,5 miljoen vierkante meter. Voor het eerst sinds 2014 was er ook sprake van een toename van het aanbod, vooral in de Randstad en dan met name in de grote steden.

Dynamis verwacht een inhaalslag bij de vraag naar kantoorruimten als werknemers weer terug kunnen keren naar kantoor. Door de onzekerheid rondom het coronavirus hebben veel bedrijven hun aflopende huurcontracten flexibel verlengd. Deze partijen zullen straks tegelijkertijd op de markt komen met de bedrijven waarvan de huurcontracten in 2021 aflopen.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

1 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

2 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

4 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

5 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

5 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

5 uur geleden