Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder goederenimport Nederland vanuit Afrika in 2020

Minder goederenimport Nederland vanuit Afrika in 2020

DEN HAAG (ANP) - De goederenimport door Nederland vanuit Afrika is vorig jaar gedaald, net als de Nederlandse export naar het continent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de nieuwe Internationaliseringsmonitor waarin de handelsrelatie met Afrika centraal staat.

Nederland importeerde in 2020 voor 10,9 miljard euro aan goederen, zoals olie, cacaobonen, fruit en snijbloemen, uit Afrika. Dat is 11 procent minder dan een jaar eerder. Tegelijkertijd daalde de Nederlandse export naar Afrika met 10 procent naar 15 miljard euro. Het gaat dan bijvoorbeeld om benzine, machines, zuivel en medicijnen. De dalingen komen vooral door de coronacrisis en de lagere olieprijs omdat relatief veel gehandeld wordt in olieproducten, aldus het CBS.

De afgelopen vijftig jaar nam de Nederlandse goederenhandel mondiaal toe, zowel de invoer als de uitvoer. Het groeitempo van de goederenimport uit Afrika bleef achter bij het totaal. Het aandeel van Afrika was in de periode 2011-2020 gemiddeld 3,1 procent van de totale goederenimport.

Het CBS zegt verder dat relatief weinig Nederlandse bedrijven handelen in goederen met Afrika. Er zijn meer bedrijven die exporteren naar het continent dan bedrijven die daarvandaan importeren. Naar Afrika exporteerden in 2019 zo’n 7000 bedrijven; uit Afrika importeerden ongeveer 3900 bedrijven, aldus het statistiekbureau.

Meer uit Financieel

Meer omzet PepsiCo door internationale vraag en prijsverhogingen

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.

15 minuten geleden
FNV-voorman: formerende partijen leggen bom onder pensioenakkoord

UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt Chinees windmolenbedrijf om subsidies

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".

1 uur geleden
Franse autoriteiten doorzoeken kantoor X in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.

2 uur geleden
Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

3 uur geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

3 uur geleden
Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

3 uur geleden