Minder dan helft van bezoekers wordt om ID bij coronapas gevraagd
DEN HAAG (ANP) - De controle van het coronatoegangsbewijs laat nog te wensen over, schrijft demissionair coronaminister Hugo de Jonge in een brief aan de Tweede Kamer. Zo blijkt uit een peiling dat minder dan de helft van bezoekers van bijvoorbeeld bioscopen om een ID-bewijs wordt gevraagd als ze hun coronapas laten zien. Gemiddeld worden zeven op de tien bezoekers om een toegangsbewijs gevraagd.
Het is nodig om ook het ID-bewijs te controleren als iemand een coronapas laat zien. Zonder identificatie is fraude namelijk makkelijker. Er is inmiddels een levendige handel in vervalste QR-codes ontstaan, die zonder ID-controle vaker onopgemerkt blijven. De overheid is in overleg met brancheorganisaties over hoe de controle beter kan.
Het kabinet wil dat het coronatoegangsbewijs (CTB) binnenkort een belangrijkere rol gaat spelen in het tegengaan van besmettingen. Het CTB wordt uitgebreid naar meer sectoren en ook werkgevers zouden hun werknemers ernaar mogen vragen. Hier moeten de Eerste en Tweede Kamer wel nog eerst mee instemmen.
Op bepaalde plekken, zoals evenementen, zouden volgens het kabinet alleen gevaccineerden of mensen die corona hebben gehad nog toegang mogen krijgen. Deze zogeheten 2G-regeling kan ook gelden in bijvoorbeeld de horeca, maar daar mogen ondernemers ook geteste ongevaccineerden toelaten (3G). Dan moet wel iedereen een vaste zitplaats hebben. Bij 2G hoeft dat niet. Ook hiervoor moet de wet worden aangepast.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordaniƫ, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israƫl. Daar is het luchtruim beperkt open.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
10 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
15 uur geleden