Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder boekingen door vliegtuigproblemen Transavia

Minder boekingen door vliegtuigproblemen Transavia

DEN HAAG (ANP) - De reissector heeft last van de recente vluchtannuleringen bij met name Transavia. Zowel de luchtvaartmaatschappij zelf als reisorganisatie Sunweb ziet dat terug in een lager aantal boekingen. "Natuurlijk zijn mensen weer wat terughoudender. De coronastuip is weer een beetje terug", zegt een woordvoerder van de geplaagde luchtvaartmaatschappij over de nieuwe onzekerheid.

Volgens Sunweb is er na de meivakantie altijd een kleine dip wat boekingen betreft, maar die is nu groter dan anders. "We hebben wel het idee dat dat door de annuleringen bij Transavia komt. Mensen zijn onzeker, dat merken we ook in de vele vragen die we krijgen via de telefoon", laat een zegsvrouw weten.

Concurrent Corendon ziet, op een kleine dip na vanwege de inflatie, geen grote bijzonderheden in het boekingsgedrag. Branchevereniging ANVR spreekt van een gebruikelijke rustigere periode zo na de meivakantie, die binnenkort weer verandert in drukte van het lastminuteseizoen. "Daar verwachten we veel van, er is nog voldoende capaciteit", zegt een woordvoerster. Volgens de vereniging was het aantal boekingen de afgelopen tijd nog sterk, mede door het slechte weer in Nederland.

Vluchten geschrapt

Transavia heeft onder andere door de vertraagde komst van leasevliegtuigen en benodigde reparaties te weinig capaciteit voor de drukke voorjaarsperiode. Daardoor moest de KLM-dochter al van duizenden reizigers de vlucht schrappen. De maatschappij maakt dinsdag bekend hoeveel vluchten er in juni uit gaan. KLM maakte donderdag bekend dat het over enkele maanden ook moet schrappen in de vluchten van KLM Cityhopper, het onderdeel dat alleen binnen Europa vliegt.

Prijsvrij Vakanties en D-Reizen, die onder hetzelfde bedrijf vallen, merken ook dat veel mensen "onrustig worden" door problemen bij Transavia en willen omboeken. De capaciteitsproblemen raakten 156 boekingen bij de reisbureaus. Bij 98 boekingen, voor in totaal 256 personen, ging de vakantie helemaal niet meer door omdat er geen alternatieven beschikbaar waren.

Meer uit Financieel

Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

6 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

8 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

10 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

10 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

11 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

13 uur geleden