Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder betalingen via iDEAL op Black Friday dan vorig jaar

Minder betalingen via iDEAL op Black Friday dan vorig jaar

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebetaalsysteem iDEAL heeft dit jaar op Black Friday minder betalingen verwerkt dan het record van vorig jaar. Volgens iDEAL ging het om 5,82 miljoen betalingstransacties. Dat waren er een jaar terug nog 7,13 miljoen. Het is voor het eerst sinds 2016 dat er een afname van het aantal betalingen te zien is op Black Friday via iDEAL.

Die daling is te verklaren doordat er juist in de week voorafgaand aan het uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijn flink meer werd gekocht met behulp van iDEAL dan vorig jaar. Consumenten gingen dus al eerder op jacht naar koopjes, zonder daarbij te wachten op Black Friday.

Volgens iDEAL werden in de periode van vrijdag 22 november tot en met de donderdag in totaal 36,25 miljoen betalingen verwerkt. Dat is een stijging van 27 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Diversiteit

"Black Friday is al lang niet meer alleen een piekdag", zegt Amos Kater van Currence iDEAL. "Consumenten spreiden hun aankopen steeds meer over de hele week, en dat zien we duidelijk terug in de cijfers. Ook de diversiteit van het aanbod speelt hierin een grote rol: kortingen gelden niet alleen voor elektronica, maar ook voor witgoed, kleding en entertainment. Hierdoor wordt de impact van deze kortingsweek op de onlinebetaalmarkt elk jaar groter."

Op maandag 25 november was het de drukste dag op iDEAL, met 5,92 miljoen betalingen. Volgens iDEAL spelen daarbij ook de salarisuitbetalingen van veel mensen een belangrijke rol, omdat ze meteen geld gingen uitgeven.

Het is nu uitkijken naar Cyber Monday, aanstaande maandag, waarbij vooral webwinkels met kortingsacties komen. Vorig jaar werden via iDEAL op Cyber Monday ruim 5,1 miljoen betalingen gedaan. Ook in het weekend tussen Black Friday en Cyber Monday gaan veel mensen op zoek naar koopjes in aanloop naar het feestdagenseizoen.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs hervat stijging door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs heeft donderdag de sterkste stijging in jaren hervat door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden.

1 uur geleden
Recordinvestering Enexis in stroomnet, capaciteit blijft krap

DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.

1 uur geleden
Aantal geschrapte vluchten Midden-Oosten loopt op tot ruim 23.000

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal geschrapte vluchten naar het Midden-Oosten is sinds het begin van de aanvallen opgelopen tot meer dan 23.000. Volgens analysebedrijf Cirium is meer dan de helft van de 36.000 geplande vluchten van of naar het Midden-Oosten sinds zaterdag geannuleerd. Dat komt neer op ongeveer 4,4 miljoen stoelen.

1 uur geleden
Damrak blijft terughoudend door zorgen over hoge olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.

1 uur geleden
Qatar Airways repatrieert reizigers, onder meer naar Schiphol

MUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.

2 uur geleden
Recordomzet voor baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.

2 uur geleden
Topman TomTom stapt op en gaat naar raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.

2 uur geleden