Minder betalingen via iDEAL op Black Friday dan vorig jaar
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebetaalsysteem iDEAL heeft dit jaar op Black Friday minder betalingen verwerkt dan het record van vorig jaar. Volgens iDEAL ging het om 5,82 miljoen betalingstransacties. Dat waren er een jaar terug nog 7,13 miljoen. Het is voor het eerst sinds 2016 dat er een afname van het aantal betalingen te zien is op Black Friday via iDEAL.
Die daling is te verklaren doordat er juist in de week voorafgaand aan het uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijn flink meer werd gekocht met behulp van iDEAL dan vorig jaar. Consumenten gingen dus al eerder op jacht naar koopjes, zonder daarbij te wachten op Black Friday.
Volgens iDEAL werden in de periode van vrijdag 22 november tot en met de donderdag in totaal 36,25 miljoen betalingen verwerkt. Dat is een stijging van 27 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Diversiteit
"Black Friday is al lang niet meer alleen een piekdag", zegt Amos Kater van Currence iDEAL. "Consumenten spreiden hun aankopen steeds meer over de hele week, en dat zien we duidelijk terug in de cijfers. Ook de diversiteit van het aanbod speelt hierin een grote rol: kortingen gelden niet alleen voor elektronica, maar ook voor witgoed, kleding en entertainment. Hierdoor wordt de impact van deze kortingsweek op de onlinebetaalmarkt elk jaar groter."
Op maandag 25 november was het de drukste dag op iDEAL, met 5,92 miljoen betalingen. Volgens iDEAL spelen daarbij ook de salarisuitbetalingen van veel mensen een belangrijke rol, omdat ze meteen geld gingen uitgeven.
Het is nu uitkijken naar Cyber Monday, aanstaande maandag, waarbij vooral webwinkels met kortingsacties komen. Vorig jaar werden via iDEAL op Cyber Monday ruim 5,1 miljoen betalingen gedaan. Ook in het weekend tussen Black Friday en Cyber Monday gaan veel mensen op zoek naar koopjes in aanloop naar het feestdagenseizoen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
12 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
15 uur geleden