Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder betalingen via iDEAL op Black Friday dan vorig jaar

Minder betalingen via iDEAL op Black Friday dan vorig jaar

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebetaalsysteem iDEAL heeft dit jaar op Black Friday minder betalingen verwerkt dan het record van vorig jaar. Volgens iDEAL ging het om 5,82 miljoen betalingstransacties. Dat waren er een jaar terug nog 7,13 miljoen. Het is voor het eerst sinds 2016 dat er een afname van het aantal betalingen te zien is op Black Friday via iDEAL.

Die daling is te verklaren doordat er juist in de week voorafgaand aan het uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijn flink meer werd gekocht met behulp van iDEAL dan vorig jaar. Consumenten gingen dus al eerder op jacht naar koopjes, zonder daarbij te wachten op Black Friday.

Volgens iDEAL werden in de periode van vrijdag 22 november tot en met de donderdag in totaal 36,25 miljoen betalingen verwerkt. Dat is een stijging van 27 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Diversiteit

"Black Friday is al lang niet meer alleen een piekdag", zegt Amos Kater van Currence iDEAL. "Consumenten spreiden hun aankopen steeds meer over de hele week, en dat zien we duidelijk terug in de cijfers. Ook de diversiteit van het aanbod speelt hierin een grote rol: kortingen gelden niet alleen voor elektronica, maar ook voor witgoed, kleding en entertainment. Hierdoor wordt de impact van deze kortingsweek op de onlinebetaalmarkt elk jaar groter."

Op maandag 25 november was het de drukste dag op iDEAL, met 5,92 miljoen betalingen. Volgens iDEAL spelen daarbij ook de salarisuitbetalingen van veel mensen een belangrijke rol, omdat ze meteen geld gingen uitgeven.

Het is nu uitkijken naar Cyber Monday, aanstaande maandag, waarbij vooral webwinkels met kortingsacties komen. Vorig jaar werden via iDEAL op Cyber Monday ruim 5,1 miljoen betalingen gedaan. Ook in het weekend tussen Black Friday en Cyber Monday gaan veel mensen op zoek naar koopjes in aanloop naar het feestdagenseizoen.

Meer uit Financieel

ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

1 uur geleden
ING verwacht renteverhoging ECB na stijgende inflatie eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.

1 uur geleden
Tata Steel breekt met Donald Pols na informatie over verleden

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.

1 uur geleden
Ben & Jerry's-oprichter wil meer openheid van Booking over Israël

AMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.

1 uur geleden
Toyota en Suzuki leggen autofabrieken Japan stil om orkaan

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3,2 procent door Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

2 uur geleden
Hoogste rechter schrapt Nederlandse sjoemeldieselboete Volkswagen

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.

2 uur geleden