Minder betalingen via iDEAL op Black Friday dan vorig jaar
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebetaalsysteem iDEAL heeft dit jaar op Black Friday minder betalingen verwerkt dan het record van vorig jaar. Volgens iDEAL ging het om 5,82 miljoen betalingstransacties. Dat waren er een jaar terug nog 7,13 miljoen. Het is voor het eerst sinds 2016 dat er een afname van het aantal betalingen te zien is op Black Friday via iDEAL.
Die daling is te verklaren doordat er juist in de week voorafgaand aan het uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijn flink meer werd gekocht met behulp van iDEAL dan vorig jaar. Consumenten gingen dus al eerder op jacht naar koopjes, zonder daarbij te wachten op Black Friday.
Volgens iDEAL werden in de periode van vrijdag 22 november tot en met de donderdag in totaal 36,25 miljoen betalingen verwerkt. Dat is een stijging van 27 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Diversiteit
"Black Friday is al lang niet meer alleen een piekdag", zegt Amos Kater van Currence iDEAL. "Consumenten spreiden hun aankopen steeds meer over de hele week, en dat zien we duidelijk terug in de cijfers. Ook de diversiteit van het aanbod speelt hierin een grote rol: kortingen gelden niet alleen voor elektronica, maar ook voor witgoed, kleding en entertainment. Hierdoor wordt de impact van deze kortingsweek op de onlinebetaalmarkt elk jaar groter."
Op maandag 25 november was het de drukste dag op iDEAL, met 5,92 miljoen betalingen. Volgens iDEAL spelen daarbij ook de salarisuitbetalingen van veel mensen een belangrijke rol, omdat ze meteen geld gingen uitgeven.
Het is nu uitkijken naar Cyber Monday, aanstaande maandag, waarbij vooral webwinkels met kortingsacties komen. Vorig jaar werden via iDEAL op Cyber Monday ruim 5,1 miljoen betalingen gedaan. Ook in het weekend tussen Black Friday en Cyber Monday gaan veel mensen op zoek naar koopjes in aanloop naar het feestdagenseizoen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
16 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
17 minuten geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
2 uur geleden