Miljoenenverlies voor voetbalclub Manchester United
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester United heeft het afgelopen boekjaar, dat liep tot en met juni, afgesloten met een verlies van 92,2 miljoen pond, omgerekend ruim 100 miljoen euro. De Engelse voetbalclub zag als gevolg van de coronacrisis de inkomsten op en rond wedstrijddagen wegvallen. Ook de commerciële inkomsten werden door de crisis geraakt. De grootste tegenvaller waren hogere uitgaven aan belastingen.
"Het lijdt weinig twijfel dat deze twaalf maanden tot de meest uitdagende in de geschiedenis van Manchester United behoorden", aldus Ed Woodward, vicevoorzitter van de club. De voorbije twee voetbalseizoenen werden ontsierd door lockdowns. Fans waren lange tijd niet welkom in het stadion.
Bij Manchester United daalden de totale inkomsten afgelopen jaar met bijna 3 procent tot ruim 494 miljoen pond. De jaarlijkse verkopen tijdens wedstrijddagen zakten met 92 procent in. De club, die vorige maand Cristiano Ronaldo overnam van het Italiaanse Juventus, zag de jaarlijkse commerciële inkomsten met 17 procent dalen. De inkomsten uit uitzendrechten stegen juist, met bijna 82 procent. Dit is de grootste inkomstenbron voor de voetbalclub.
Vorig seizoen sloot Manchester United het seizoen af met een verlies van 23,2 miljoen pond. Ook dat jaar werd door het coronavirus beïnvloed.
Manchester United was afgelopen seizoen veel meer geld kwijt aan een belastingkwestie. Die zadelde de Premier League-club op met een rekening van 68,2 miljoen pond tegenover 2,4 miljoen pond een jaar eerder.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
16 uur geleden