Miljoenenstad naast Beijing deels op slot in aanloop naar Spelen
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in de Chinese miljoenenstad Tianjin hebben in aanloop naar de Olympische Spelen de reisregels aangescherpt. Zo moet verdere verspreiding worden tegengegaan van de omikronvariant van het coronavirus. Inwoners hebben toestemming nodig van hun werkgever of de overheid voordat ze mogen vertrekken uit de metropool, die naast hoofdstad Beijing ligt.
Tianjin kondigde afgelopen weekend aan alle circa 15 miljoen inwoners te testen vanwege twee besmettingen met omikron. Dat gebeurde minder dan een maand voor het begin van de Spelen in het nabijgelegen Beijing. Het aantal besmettingen loopt ondertussen op. De autoriteiten in Tianjin maakten maandag melding van nog eens 21 coronagevallen, al is het niet duidelijk of het gaat om omikron.
Mensen krijgen het verzoek de stad alleen te verlaten als dat echt noodzakelijk is. Ze hebben dan naast officiële toestemming ook een negatieve coronatest nodig. Die mag niet meer dan 48 uur voor vertrek zijn afgenomen. Daarnaast worden scholen gesloten en is het treinverkeer van de kuststad naar Beijing stilgelegd.
De Chinese krant Global Times omschrijft Tianjin als de plek waar China voor het eerst serieus de strijd aangaat met omikron. Op de Chinese televisie is te zien hoe mensen met mondkapjes zondag in de rij stonden voor hun coronatesten. Die worden afgenomen door medisch personeel in beschermende pakken.
Verspreiding van de zeer besmettelijke omikronvariant zou de Chinese aanpak van de coronapandemie kunnen compliceren. China probeert verspreiding van het virus nog tot nul terug te brengen, iets wat veel andere landen al hebben opgegeven. De Chinese autoriteiten reageren op uitbraken door lokaal strenge lockdowns in te voeren en op grote schaal inwoners te testen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
7 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
12 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
15 uur geleden