Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenclaims tegen ABN om daling beurskoers door witwaskwestie

Miljoenenclaims tegen ABN om daling beurskoers door witwaskwestie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft voor zo'n 400 miljoen euro aan schadeclaims ontvangen van twee groepen institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen. Volgens een verklaring in het kwartaalrapport van de bank willen ze een vergoeding omdat ABN AMRO jarenlang onduidelijk zou zijn geweest over tekortkomingen in het tegengaan van witwassen, waarna de beurskoers van het financiële concern omlaag ging.

De betrokken beleggers zeggen dat ze te maken kregen met verliezen als gevolg van een daling in ABN AMRO's aandelenkoers na het naar buiten komen van de ontwikkelingen in het witwasdossier in de periode van 2015 tot 2022. De bank schikte dat dossier in 2021 al met het Openbaar Ministerie voor 480 miljoen euro. De beleggersgroepen richten hun claims niet alleen aan ABN AMRO, maar ze stellen ook dat sommige bestuurders en commissarissen aansprakelijk zijn voor hun schade.

Over de claims kwam eerder al eens nieuws naar buiten. Zo onthulde Follow The Money vorig jaar dat een Britse claimclub namens een groep institutionele beleggers bijna 200 miljoen euro eiste van de bank. Later heeft zich nog een andere claimclub bij de bank gemeld. ABN AMRO betwist de beschuldigingen en heeft nog geen geld apart gezet voor de kwestie. Volgens de bank hebben de beleggersgroepen weliswaar claims ingediend, maar zijn er nog geen inhoudelijke procedures gestart. Een van de beleggersgroepen heeft wel een verzoek ingediend voor de openbaarmaking van bepaalde documenten en voorlopige getuigenverhoren.

De bank meldt in zijn kwartaalrapport nog een kwestie. Er vinden momenteel gesprekken plaats met de autoriteiten over vermeende overtredingen van bepaalde beloningsbeperkingen voor een aantal medewerkers. Dat zou nog een boete kunnen opleveren voor de bank, maar over de mogelijke hoogte daarvan durft ABN AMRO vooralsnog geen inschatting te maken. ABN AMRO heeft zijn eigen versie van het verhaal aan toezichthouders overgebracht en wacht nog op een besluit over eventuele maatregelen.

Meer uit Financieel

Toerismebureau: Nederlanders passen vaker vakantie aan om weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantiegangers letten meer op het weer op hun bestemming dan een jaar geleden. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) na onderzoek eerder deze maand onder mensen uit verschillende landen.

20 minuten geleden
Beurs Amsterdam begint met winst dankzij chipaandelen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met winst aan de handelsdag begonnen. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

24 minuten geleden
DNB: vorig jaar 30 procent meer fraude in betalingsverkeer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal frauduleuze transacties bij overschrijvingen, kaartbetalingen en contante geldopnames in Nederland nam vorig jaar met 30 procent toe tot ongeveer 658.000. Daarbij steeg het fraudebedrag met 22 procent tot 198 miljoen euro, maakte De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bekend.

1 uur geleden
OM wil dat rechter cryptoplatform Knaken failliet verklaart

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de rechtbank in Rotterdam gevraagd het platform Knaken Cryptohandel en de daaraan verbonden stichting failliet te verklaren. Het OM neemt deze stap na signalen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) over een "zeer zorgwekkende situatie" bij de aanbieder van cryptodiensten. Knaken heeft geen vergunning voor de handel in cryptomunten verkregen en is inmiddels gestopt met zijn activiteiten.

1 uur geleden
Prijzen industrie stijgen verder door dure olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen in de industrie zijn in mei 5,8 procent gestegen in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat hing voor een groot deel samen met de sterk gestegen olieprijzen, die vaak een grote invloed hebben op de industriële afzetprijzen.

1 uur geleden
Nederlandse industrie groeit weer na drie krimpjaren, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.

8 uur geleden
Amerikaanse beurzen sluiten flink hoger, Dow bereikt nieuw record

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.

11 uur geleden