Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenclaims tegen ABN om daling beurskoers door witwaskwestie

Miljoenenclaims tegen ABN om daling beurskoers door witwaskwestie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft voor zo'n 400 miljoen euro aan schadeclaims ontvangen van twee groepen institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen. Volgens een verklaring in het kwartaalrapport van de bank willen ze een vergoeding omdat ABN AMRO jarenlang onduidelijk zou zijn geweest over tekortkomingen in het tegengaan van witwassen, waarna de beurskoers van het financiƫle concern omlaag ging.

De betrokken beleggers zeggen dat ze te maken kregen met verliezen als gevolg van een daling in ABN AMRO's aandelenkoers na het naar buiten komen van de ontwikkelingen in het witwasdossier in de periode van 2015 tot 2022. De bank schikte dat dossier in 2021 al met het Openbaar Ministerie voor 480 miljoen euro. De beleggersgroepen richten hun claims niet alleen aan ABN AMRO, maar ze stellen ook dat sommige bestuurders en commissarissen aansprakelijk zijn voor hun schade.

Over de claims kwam eerder al eens nieuws naar buiten. Zo onthulde Follow The Money vorig jaar dat een Britse claimclub namens een groep institutionele beleggers bijna 200 miljoen euro eiste van de bank. Later heeft zich nog een andere claimclub bij de bank gemeld. ABN AMRO betwist de beschuldigingen en heeft nog geen geld apart gezet voor de kwestie. Volgens de bank hebben de beleggersgroepen weliswaar claims ingediend, maar zijn er nog geen inhoudelijke procedures gestart. Een van de beleggersgroepen heeft wel een verzoek ingediend voor de openbaarmaking van bepaalde documenten en voorlopige getuigenverhoren.

De bank meldt in zijn kwartaalrapport nog een kwestie. Er vinden momenteel gesprekken plaats met de autoriteiten over vermeende overtredingen van bepaalde beloningsbeperkingen voor een aantal medewerkers. Dat zou nog een boete kunnen opleveren voor de bank, maar over de mogelijke hoogte daarvan durft ABN AMRO vooralsnog geen inschatting te maken. ABN AMRO heeft zijn eigen versie van het verhaal aan toezichthouders overgebracht en wacht nog op een besluit over eventuele maatregelen.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt onder 1000 punten na heffingen Trump om Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.

31 minuten geleden
OESO waarschuwt voor te grote afhankelijkheid van AI in onderwijs

PARIJS (ANP) - Aan een te grote afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie (AI) in het onderwijs kleven risico's. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een maandag verschenen rapport. Als er te veel wordt geleund op de technologie, kunnen studenten "passieve consumenten" worden en docenten "toezichthouders", stelt de in Parijs gevestigde denktank.

39 minuten geleden
Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

1 uur geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

2 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

5 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

7 uur geleden