Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen voor bestrijding armoede Caribische gemeenten

Miljoenen voor bestrijding armoede Caribische gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet trekt 30 miljoen euro uit voor de Caribische gemeenten Bonaire, Saba en Sint Eustatius. Het geld is goeddeels bedoeld voor de bestrijding van armoede op de eilanden.

Zo wordt er geld beschikbaar gesteld voor het versterken van de arbeidsmarkt, met speciale aandacht voor jongeren. Ook worden de bijstandsuitkeringen verhoogd en wordt er geld uitgetrokken om nutsvoorzieningen als drinkwater betaalbaar te houden. De nadruk ligt op het bereiken van duurzame groei. Zo wil de regering ecotoerisme en lokale landbouw ondersteunen zodat er minder voedsel geïmporteerd hoeft te worden.

De drie bijzondere Nederlandse gemeenten hadden er eerder bij de politiek op aangedrongen werk te maken van de aanpak van armoede op de eilanden omdat veel mensen niet kunnen rondkomen. Bij de 30 miljoen zit ook geld voor de bescherming van cultuur en natuur op de eilanden.

Wat de drie autonome landen Curaçao, Aruba en Sint Maarten betreft, blijft de nieuwe regering hameren op goed bestuur en de aanpak van corruptie. Om bij te dragen aan de economische ontwikkeling van de landen worden onder meer regelingen voor duurzame energieproductie en het Nationaal Groeifonds opengesteld voor aanvragen uit het hele Koninkrijk.

Meer uit Binnenland

A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

31 minuten geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

3 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

7 uur geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

10 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

10 uur geleden
OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

12 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

12 uur geleden