Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen voor bestrijding armoede Caribische gemeenten

Miljoenen voor bestrijding armoede Caribische gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet trekt 30 miljoen euro uit voor de Caribische gemeenten Bonaire, Saba en Sint Eustatius. Het geld is goeddeels bedoeld voor de bestrijding van armoede op de eilanden.

Zo wordt er geld beschikbaar gesteld voor het versterken van de arbeidsmarkt, met speciale aandacht voor jongeren. Ook worden de bijstandsuitkeringen verhoogd en wordt er geld uitgetrokken om nutsvoorzieningen als drinkwater betaalbaar te houden. De nadruk ligt op het bereiken van duurzame groei. Zo wil de regering ecotoerisme en lokale landbouw ondersteunen zodat er minder voedsel geïmporteerd hoeft te worden.

De drie bijzondere Nederlandse gemeenten hadden er eerder bij de politiek op aangedrongen werk te maken van de aanpak van armoede op de eilanden omdat veel mensen niet kunnen rondkomen. Bij de 30 miljoen zit ook geld voor de bescherming van cultuur en natuur op de eilanden.

Wat de drie autonome landen Curaçao, Aruba en Sint Maarten betreft, blijft de nieuwe regering hameren op goed bestuur en de aanpak van corruptie. Om bij te dragen aan de economische ontwikkeling van de landen worden onder meer regelingen voor duurzame energieproductie en het Nationaal Groeifonds opengesteld voor aanvragen uit het hele Koninkrijk.

Meer uit Binnenland

Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

1 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

8 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

8 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

10 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

23 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden