Miljoenen euro's voor veiliger Zeeuwse wegen
GOES - De provincie wil de komende jaren miljoenen euro’s steken in de veiligheid van provinciale wegen.
Ze heeft een subsidie aangevraagd van 1,4 miljoen euro bij de landelijke overheid. Het ministerie van Infrastructuur en Milieu heeft onlangs gezegd 25 miljoen euro opzij te zetten voor kleine maatregelen die de verkeersveiligheid verbeteren.
Inrichting
Bovenop de 1,4 miljoen euro wil Zeeland bijna 4,1 miljoen euro. “Veel eenzijdige ongevallen gebeuren op N-wegen”, zegt gedeputeerde Harry van der Maas. “En dat heeft vooral te maken met de inrichting van deze wegen.” Volgens hem zijn niet altijd grote infrastructurele projecten nodig om de veiligheid te verbeteren. “Met kleine dingen kun je veel doen.”
Drassig
Van der Maas verwacht bijvoorbeeld veel van het uitbreiden van het aantal zogenaamde doorgroeitegels, die de berm verharden. “Nu zie je nog vaak dat mensen per ongeluk in een drassige berm terecht komen, hun auto niet meer onder controle krijgen en in de sloot belanden.”
Als de provincie de subsidie krijgt, wil ze voor bijna 1,8 miljoen euro aan extra doorgroeitegels leggen. Ook investeert ze 2,4 miljoen euro in geleiderails langs wegen en enkele honderduizenden euro’s in het verplaatsen van obstakels en het rooien van bomen, die te dicht langs de kant van de weg staan. De provincie wil de werkzaamheden tussen nu en 2023 uitvoeren.
Meer uit Beveland
GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 dag geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
2 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
2 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
2 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
2 dagen geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
3 dagen geleden's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.
3 dagen geleden