Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen Bengalen de straat op na aftreden premier

Miljoenen Bengalen de straat op na aftreden premier

DHAKA (ANP/AFP) - In Bangladesh zijn miljoenen mensen de straat op gegaan om het aftreden van premier Hasina Wajed te vieren. De meeste Bengalen vierden vreedzaam feest, maar op sommige plekken braken gewelddadigheden uit. Volgens de autoriteiten zijn zeker 56 mensen omgekomen. 44 van hen zijn in de hoofdstad Dhaka overleden aan schotwonden, meldt een correspondent van persbureau AFP.

Menigtes zwaaien met vlaggen en dansen op tanks in de straten van Dhaka, nu Hasina na wekenlange bloedige protesten is opgestapt en gevlucht naar buurland India. De demonstranten braken maandag door de hekken van haar ambtswoning en plunderden het gebouw. Op beelden van de Bengaalse zender Channel 24 is te zien dat mensen meubels, televisies en boeken naar buiten dragen en zwaaien naar de camera's.

Ook op andere plekken liep het uit de hand. Huizen van Hasina's bondgenoten zijn aangevallen en een gebouw van de staatsomroep is in brand gestoken. Meerdere standbeelden van Hasina's vader Mujibur Rahman, een onafhankelijkheidsheld in Bangladesh, zijn vernield.

Oproep legerchef

Legerchef Waker-Uz-Zaman heeft de demonstranten opgeroepen om kalm te blijven en naar huis te gaan. Hij kondigde in een televisietoespraak aan dat er een interim-regering komt nu Hasina het land heeft verlaten.

De afgelopen weken kwamen al honderden mensen om bij de betogingen tegen de regering van Hasina. De demonstranten beschuldigden haar ervan steeds meer macht naar zich toe te trekken en overheidsbanen alleen aan de eigen aanhang te geven. Zeker 10.000 mensen werden gearresteerd.

Meer uit Buitenland

Oekraïense minister van Defensie Fedorov bevestigt vertrek

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov heeft op Telegram bevestigd dat hij opstapt. Eerder berichtten verschillende media over zijn vertrek als onderdeel van een reorganisatie van het kabinet.

20 minuten geleden
Iran: geen reden tot naleving akkoord als VS dat ook niet doen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf zegt dat er geen reden is voor Iran om zich nog aan het memorandum van overeenstemming te houden als de VS dat ook niet doen. In berichten die hij plaatste op sociale media zei hij dat de Iraanse strijdkrachten alle vrijheid hebben om "de agressie van de vijand" te confronteren.

55 minuten geleden
Minister van Defensie Oekraïne volgens parlementsleden vervangen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn minister van Defensie vervangen. Mychajlo Fedorov moet plaatsmaken voor Ihor Klymenko, de huidige minister van Binnenlandse Zaken, zeggen meerdere parlementariërs tegen persbureau Reuters. FT-journalist Christopher Miller meldt dat Fedorov al weg is.

1 uur geleden
Marokko sluit zich aan bij vredestroepenmacht voor Gaza

RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.

3 uur geleden
Oekraïne verwacht dit jaar al Patriot-raketten te kunnen maken

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.

4 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar giftig lek in haven van Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.

4 uur geleden
Rusland tegen inzet multinationale troepenmacht in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich uitgesproken tegen de inzet van een zogenoemde multinationale troepenmacht in Oekraïne. Bondgenoten van dat land kondigden deze week militaire oefeningen met de Oekraïense krijgsmacht aan voor een toekomstige inzet in Oekraïne onder een staakt-het-vuren.

6 uur geleden