Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen Bengalen de straat op na aftreden premier

Miljoenen Bengalen de straat op na aftreden premier

DHAKA (ANP/AFP) - In Bangladesh zijn miljoenen mensen de straat op gegaan om het aftreden van premier Hasina Wajed te vieren. De meeste Bengalen vierden vreedzaam feest, maar op sommige plekken braken gewelddadigheden uit. Volgens de autoriteiten zijn zeker 56 mensen omgekomen. 44 van hen zijn in de hoofdstad Dhaka overleden aan schotwonden, meldt een correspondent van persbureau AFP.

Menigtes zwaaien met vlaggen en dansen op tanks in de straten van Dhaka, nu Hasina na wekenlange bloedige protesten is opgestapt en gevlucht naar buurland India. De demonstranten braken maandag door de hekken van haar ambtswoning en plunderden het gebouw. Op beelden van de Bengaalse zender Channel 24 is te zien dat mensen meubels, televisies en boeken naar buiten dragen en zwaaien naar de camera's.

Ook op andere plekken liep het uit de hand. Huizen van Hasina's bondgenoten zijn aangevallen en een gebouw van de staatsomroep is in brand gestoken. Meerdere standbeelden van Hasina's vader Mujibur Rahman, een onafhankelijkheidsheld in Bangladesh, zijn vernield.

Oproep legerchef

Legerchef Waker-Uz-Zaman heeft de demonstranten opgeroepen om kalm te blijven en naar huis te gaan. Hij kondigde in een televisietoespraak aan dat er een interim-regering komt nu Hasina het land heeft verlaten.

De afgelopen weken kwamen al honderden mensen om bij de betogingen tegen de regering van Hasina. De demonstranten beschuldigden haar ervan steeds meer macht naar zich toe te trekken en overheidsbanen alleen aan de eigen aanhang te geven. Zeker 10.000 mensen werden gearresteerd.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

4 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

5 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

6 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

7 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

8 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

9 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

9 uur geleden