Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoen leden kunnen stemmen op nieuwe voorzitter FNV

Miljoen leden kunnen stemmen op nieuwe voorzitter FNV

UTRECHT (ANP) - Ongeveer een miljoen leden van vakbond FNV en aangesloten vakbonden kunnen vanaf donderdag stemmen op wie de nieuwe voorzitter moet worden. Zij kregen allemaal een persoonlijke code via de post of e-mail.

Kandidaten Kitty Jong en Tuur Elsinga, allebei nu nog vicevoorzitter van de vakbond, openden met een debat de campagne. Jong maakt zich de laatste tijd hard voor zaken als een hoger minimumloon en een menswaardiger behandeling van mensen in de bijstand. Elsinga is vooral bekend als de FNV-onderhandelaar bij het pensioenakkoord.

De vakbondsleden hebben nog ruim een maand de tijd om hun keuze te maken. Bij de vorige verkiezingen vier jaar geleden stemde uiteindelijk zo'n 10 procent van de leden, maar deze keer wordt een hogere opkomst verwacht. "Vorige keer was er met Han Busker maar één kandidaat en konden onze leden alleen aangeven of ze voor of tegen waren", legt een woordvoerster uit.

Voorzitter

Busker, die bij de laatste verkiezingen de steun kreeg van de FNV-leden, heeft op 10 maart een opvolger. Een dag eerder is de laatste kans om te stemmen.

De meeste stemmen komen in het begin van de periode binnen, verwacht de zegsvrouw. "In iets meer dan een uur hebben al rond de 6500 mensen gestemd."

Meer uit Financieel

Netbeheerders beloven ACM meer actie tegen overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.

45 minuten geleden
Armoede Duitsland naar 'treurig record' met 13,3 miljoen mensen

BERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".

1 uur geleden
Metrostaking in Londen om conflict over werktijden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.

1 uur geleden
ABN AMRO stijgt in hogere AEX-index na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

3 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

3 uur geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

4 uur geleden