Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoen leden kunnen stemmen op nieuwe voorzitter FNV

Miljoen leden kunnen stemmen op nieuwe voorzitter FNV

UTRECHT (ANP) - Ongeveer een miljoen leden van vakbond FNV en aangesloten vakbonden kunnen vanaf donderdag stemmen op wie de nieuwe voorzitter moet worden. Zij kregen allemaal een persoonlijke code via de post of e-mail.

Kandidaten Kitty Jong en Tuur Elsinga, allebei nu nog vicevoorzitter van de vakbond, openden met een debat de campagne. Jong maakt zich de laatste tijd hard voor zaken als een hoger minimumloon en een menswaardiger behandeling van mensen in de bijstand. Elsinga is vooral bekend als de FNV-onderhandelaar bij het pensioenakkoord.

De vakbondsleden hebben nog ruim een maand de tijd om hun keuze te maken. Bij de vorige verkiezingen vier jaar geleden stemde uiteindelijk zo'n 10 procent van de leden, maar deze keer wordt een hogere opkomst verwacht. "Vorige keer was er met Han Busker maar één kandidaat en konden onze leden alleen aangeven of ze voor of tegen waren", legt een woordvoerster uit.

Voorzitter

Busker, die bij de laatste verkiezingen de steun kreeg van de FNV-leden, heeft op 10 maart een opvolger. Een dag eerder is de laatste kans om te stemmen.

De meeste stemmen komen in het begin van de periode binnen, verwacht de zegsvrouw. "In iets meer dan een uur hebben al rond de 6500 mensen gestemd."

Meer uit Financieel

Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

1 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

2 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

3 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

4 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

5 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

5 uur geleden