Miljardenwinst voor TotalEnergies door hogere olieprijzen
PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft afgelopen jaar een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen een zwaar verlies in 2020. Dat komt door de hogere olieprijzen, die gestegen zijn door de aantrekkende economie. Vanwege de goede resultaten beloont het concern de aandeelhouders door het dividend te verhogen. Ook gaat het bedrijf voor 2 miljard dollar (1,7 miljard euro) aan eigen aandelen inkopen.
Het bedrijf profiteerde ook van de gestegen prijzen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en de hogere stroomprijzen, aldus topman Patrick Pouyanné. TotalEnergies meldt verder de investeringen dit jaar op te schroeven naar zo'n 15 miljard dollar, een lichte stijging ten opzichte van een jaar geleden. Daarvan is 3,5 miljard dollar bestemd voor investeringen in hernieuwbare energie.
De winst in het vierde kwartaal vervijfvoudigde op jaarbasis en kwam uit op 6,8 miljard dollar. Daarmee was deze hoger dan analisten in doorsnee hadden voorzien. Voor heel 2021 kwam de winst uit op 16 miljard dollar. Dat was nog een min van 7,2 miljard dollar een jaar eerder.
Ook andere olie- en energieproducenten melden recordwinsten. Door de zich na de pandemie herstellende economie is er veel meer vraag naar olie en gas, waardoor de prijzen fors zijn gestegen. Zo sloten Shell en BP vorig jaar af met miljardenwinsten.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
21 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
23 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
1 dag geleden