Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardenwinst voor TotalEnergies door hogere olieprijzen

Miljardenwinst voor TotalEnergies door hogere olieprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft afgelopen jaar een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen een zwaar verlies in 2020. Dat komt door de hogere olieprijzen, die gestegen zijn door de aantrekkende economie. Vanwege de goede resultaten beloont het concern de aandeelhouders door het dividend te verhogen. Ook gaat het bedrijf voor 2 miljard dollar (1,7 miljard euro) aan eigen aandelen inkopen.

Het bedrijf profiteerde ook van de gestegen prijzen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en de hogere stroomprijzen, aldus topman Patrick Pouyanné. TotalEnergies meldt verder de investeringen dit jaar op te schroeven naar zo'n 15 miljard dollar, een lichte stijging ten opzichte van een jaar geleden. Daarvan is 3,5 miljard dollar bestemd voor investeringen in hernieuwbare energie.

De winst in het vierde kwartaal vervijfvoudigde op jaarbasis en kwam uit op 6,8 miljard dollar. Daarmee was deze hoger dan analisten in doorsnee hadden voorzien. Voor heel 2021 kwam de winst uit op 16 miljard dollar. Dat was nog een min van 7,2 miljard dollar een jaar eerder.

Ook andere olie- en energieproducenten melden recordwinsten. Door de zich na de pandemie herstellende economie is er veel meer vraag naar olie en gas, waardoor de prijzen fors zijn gestegen. Zo sloten Shell en BP vorig jaar af met miljardenwinsten.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

5 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

7 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

9 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

11 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden