
Miljardenverlies bij automaker Renault door coronacrisis
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft het afgelopen jaar erg veel last gehad van de coronacrisis. Het Franse autoconcern sloot het jaar af met een recordverlies van 8 miljard euro. Vooral in de eerste helft van 2020 gingen de zaken slecht. Door de virusuitbraak lag de productie van auto's tijdelijk stil en kon het bedrijf minder auto's leveren.
De resultaten van Renault werden vooral gedrukt omdat het slecht ging bij alliantiepartner Nissan, dat met bijna 5 miljard euro het grootste deel van het verlies leed. Een jaar eerder behaalde het Renault-concern nog een winst van 19 miljoen euro. De omzet was met 43,5 miljard euro ruim een vijfde minder dan een jaar eerder.
Topman Luca de Meo voorziet een onzeker jaar vanwege de aanhoudende problemen door de pandemie, maar ook vanwege het huidige tekort aan chips en andere elektronische onderdelen in de auto-industrie. Daardoor denkt Renault, dat wel zegt er alles aan te doen om de impact hiervan tegen te gaan, dit jaar 100.000 minder auto's te kunnen produceren.
Vorig jaar maakte Renault al bekend duizenden banen te gaan schrappen en de productiecapaciteit te gaan verlagen om kosten te besparen. In totaal leverde Renault vorig jaar bijna 3 miljoen auto's af, een vijfde minder dan het jaar ervoor.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met duidelijke verliezen de handelsweek uitgegaan. Beleggers verwerkten cijfers over de arbeidsmarkt en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten. Verder zei president Donald Trump dat hij volgende week nieuwe importtarieven gaat opleggen tegen landen die heffingen op Amerikaanse goederen hebben. Bij de bedrijven op Wall Street stond Amazon bij de dalers na de bekendmaking van resultaten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat volgende week nieuwe importheffingen tegen landen aankondigen. Het gaat dan om heffingen die vergelijkbaar zijn met de heffingen die andere landen op Amerikaanse goederen hebben. Om welke landen het gaat, is niet bekend.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine min gesloten, na een handelsweek die vooral in het teken stond van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. De aandacht van beleggers ging nu vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport en ook een cijfer over het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
14 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is gezakt naar het laagste niveau in zeven maanden, door zorgen bij veel Amerikanen dat de importheffingen van president Donald Trump op buitenlandse goederen de inflatie kunnen aanwakkeren. Dat melden onderzoekers van de Universiteit van Michigan. Met name onder Democraten zijn er zorgen over die heffingen en een hogere inflatie.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische economie is vorig jaar met 4,1 procent gegroeid, ondanks de westerse economische sancties tegen het land over de oorlog in Oekraïne. De economie profiteerde van de grote militaire uitgaven van Rusland voor de invasie. President Vladimir Poetin sprak zijn lof uit over de economische prestaties.
15 uur geledenDUBLIN (ANP) - Het internationale organisatieadviesbureau Accenture heeft een aantal initiatieven voor meer inclusiviteit en diversiteit geschrapt, blijkt uit een memo. Accenture herziet zijn wereldwijde beleid rond deze thema's vanwege "het veranderende landschap in de Verenigde Staten, inclusief recente presidentiële decreten waaraan we moeten voldoen".
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het webwinkel- en technologieconcern wist de winst in het afgelopen kwartaal bijna te verdubbelen, dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagen en het koopjesfestijn Black Friday. Topman Andy Jassy sprak van het beste feestdagenseizoen ooit voor het bedrijf. Ook bij de belangrijke cloudtak Amazon Web Services (AWS) stegen de inkomsten. De omzet- en winstverwachtingen voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd ruim 2 procent lager gezet.
16 uur geleden