Miljardenverlies bij automaker Renault door coronacrisis
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft het afgelopen jaar erg veel last gehad van de coronacrisis. Het Franse autoconcern sloot het jaar af met een recordverlies van 8 miljard euro. Vooral in de eerste helft van 2020 gingen de zaken slecht. Door de virusuitbraak lag de productie van auto's tijdelijk stil en kon het bedrijf minder auto's leveren.
De resultaten van Renault werden vooral gedrukt omdat het slecht ging bij alliantiepartner Nissan, dat met bijna 5 miljard euro het grootste deel van het verlies leed. Een jaar eerder behaalde het Renault-concern nog een winst van 19 miljoen euro. De omzet was met 43,5 miljard euro ruim een vijfde minder dan een jaar eerder.
Topman Luca de Meo voorziet een onzeker jaar vanwege de aanhoudende problemen door de pandemie, maar ook vanwege het huidige tekort aan chips en andere elektronische onderdelen in de auto-industrie. Daardoor denkt Renault, dat wel zegt er alles aan te doen om de impact hiervan tegen te gaan, dit jaar 100.000 minder auto's te kunnen produceren.
Vorig jaar maakte Renault al bekend duizenden banen te gaan schrappen en de productiecapaciteit te gaan verlagen om kosten te besparen. In totaal leverde Renault vorig jaar bijna 3 miljoen auto's af, een vijfde minder dan het jaar ervoor.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
12 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
15 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
17 uur geleden