Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardenklap voor toerismesector Florida door orkaan Ian

Miljardenklap voor toerismesector Florida door orkaan Ian

TAMPA BAY (ANP) - Orkaan Ian die heeft huisgehouden in Florida zadelt alleen al de toerismesector in de Amerikaanse staat op met een miljardenstrop. Volgens modelberekeningen van Enki Research zou de schade aan toeristische infrastructuur, voornamelijk hotels, 5 miljard dollar bedragen. De inkomstenderving van toeristen die geen boten kunnen huren, geen ritjes in pretparken kunnen maken of geen drankjes aan het zwembad kunnen kopen, kan oplopen tot 2 miljard dollar.

Door de orkaan gingen onder andere havens in Florida tijdelijk dicht. Daardoor konden geen cruiseschepen aanmeren. Cruisemaatschappijen waren genoodzaakt schepen om te leiden. Luchtvaartmaatschappijen annuleerden duizenden vluchten en Tampa International Airport werd tijdelijk gesloten. Disney, Universal en SeaWorld sloten hun pretparken in Florida deze week toen Ian naderde. Disney en Universal hielden veel van hun hotels wel open zodat gasten konden schuilen voor de storm.

Florida is een van de meest bezochte staten door zowel buitenlandse als binnenlandse toeristen. Orlando alleen al verwelkomde vorig jaar 59,3 miljoen bezoekers. En de toeristenindustrie van de staat is weer op niveau na twee jaar corona. Maar Ian kan het herstel van de sector flink in de weg zitten.

Duur storm

De totale schade hangt af van hoe snel Ian in kracht afneemt als het over het gebied rond Orlando trekt, aldus Enki Research. Op het huidige niveau van de storm kunnen de sluitingen een week of meer duren. Als de storm sneller verdwijnt, kan de storing slechts een paar dagen duren.

De toeristische sector van Florida heeft ervaring met stormen. Orkaan Irma dwong Disney in september 2017 zijn pretparken twee dagen te sluiten en drie cruises te annuleren. De parken werden echter heropend met minimale schade. Andere stormen dat jaar, waaronder de orkanen Harvey en Maria, veroorzaakten problemen voor de cruise-industrie. Sommige reizen werden geannuleerd en andere omgeleid.

Cruise operators

Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line Holdings stuurden hun lege schepen naar het Caribisch gebied om toeristen van de eilanden te evacueren. Royal Caribbean rapporteerde dat jaar een winstdaling van 55 miljoen dollar als gevolg van de stormen.

Meer uit Financieel

Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

36 minuten geleden
Geschokte reacties op stappen regering-Trump richting Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe stappen van de regering-Trump richting Federal Reserve-baas Jerome Powell en de centrale bank zorgen voor geschokte reacties. In de Amerikaanse politiek, zowel vanuit Democratische als Republikeinse zijde, is afkeuring uitgesproken. Daarmee lijkt sprake van een escalatie van president Donald Trumps al langer gaande vete met de Fed-voorzitter.

1 uur geleden
Opnieuw fors meer auto's gestolen in 2025

APELDOORN (ANP) - In 2025 zijn er opnieuw fors meer personenvoertuigen gestolen, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). De Toyota RAV4 en Kia Sportage waren in 2025 opnieuw populair bij autodieven.

1 uur geleden
Topman Dolf van den Brink van Heineken kondigt vertrek aan

AMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken heeft zijn vertrek aangekondigd. Na bijna zes jaar de baas te zijn geweest bij de bierbrouwer, treedt hij op 31 mei af. Daarna blijft hij nog acht maanden in een adviserende rol beschikbaar voor het Nederlandse concern, heeft Heineken bekendgemaakt.

1 uur geleden
Trump niet blij met opmerking topman ExxonMobil over Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de opmerking van de topman van olieconcern ExxonMobil dat Venezuela momenteel niet geschikt is voor investeringen in heropbouw van de olie-industrie van het land. Trump zei dat hij mogelijk ExxonMobil kan weren bij die wederopbouw.

2 uur geleden
Aantal faillissementen neemt af in december, ook daling in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in december op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 265 bedrijven failliet. Dat zijn 60 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Ten opzichte van november nam het aantal faillissementen af met 14 procent.

2 uur geleden
Fed-baas Powell: centrale bank gedagvaard door Justitie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de centrale bank van de Verenigde Staten, is vrijdag gedagvaard door het Amerikaanse ministerie van Justitie, meldt Fed-voorzitter Jerome Powell zondagavond in een videoboodschap. De regering-Trump dreigt met een strafrechtelijk onderzoek naar Powells verklaring in de Senaat van vorig jaar juni, aldus Powell. Die verklaring ging over de renovatie van het hoofdkantoor van de centrale bank in Washington.

3 uur geleden