Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militairen luchtmacht Israël mogen tijdelijk niet naar buitenland

Militairen luchtmacht Israël mogen tijdelijk niet naar buitenland

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft militairen van de luchtmacht voorlopig verboden naar het buitenland te reizen, berichten Israëlische media. In het land wordt gevreesd voor een Iraanse aanval.

Het uitreisverbod volgt op een analyse van de situatie. Het geldt alleen voor beroepsmilitairen, niet voor dienstplichtigen. Ook voor burgers heeft het geen gevolgen.

De spanning in de regio is verder opgelopen na een Israëlische luchtaanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en een dodelijke aanslag op een Hamasleider in Teheran. Iran houdt Israël daar verantwoordelijk voor.

De Amerikaanse nieuwssite Axios berichtte eerder op basis van anonieme bronnen dat Israël rekening houdt met een Iraanse vergeldingsaanval binnen enkele dagen. Minister van Defensie Yoav Gallant zou zondag in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Lloyd Austin hebben aangegeven dat de Iraanse militaire activiteiten doen vermoeden dat het land zich voorbereidt op een grote aanval.

Meer uit Buitenland

Netanyahu kondigt bij bezoek aan Zuid-Libanon meer aanvallen aan

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.

5 minuten geleden
President Iran hekelt in gesprek met Poetin 'dubbele moraal' VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.

54 minuten geleden
Hongaarse oppositie aan de leiding bij hoogste opkomst ooit

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.

1 uur geleden
IRG: Iran heeft controle over scheepvaart Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schending bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.

3 uur geleden
Trump zegt dat blokkade Straat van Hormuz maar even duurt

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.

4 uur geleden
Mogelijk honderden burgerdoden door aanval Nigeriaans leger

MAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden