Militairen luchtmacht Israël mogen tijdelijk niet naar buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft militairen van de luchtmacht voorlopig verboden naar het buitenland te reizen, berichten Israëlische media. In het land wordt gevreesd voor een Iraanse aanval.
Het uitreisverbod volgt op een analyse van de situatie. Het geldt alleen voor beroepsmilitairen, niet voor dienstplichtigen. Ook voor burgers heeft het geen gevolgen.
De spanning in de regio is verder opgelopen na een Israëlische luchtaanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en een dodelijke aanslag op een Hamasleider in Teheran. Iran houdt Israël daar verantwoordelijk voor.
De Amerikaanse nieuwssite Axios berichtte eerder op basis van anonieme bronnen dat Israël rekening houdt met een Iraanse vergeldingsaanval binnen enkele dagen. Minister van Defensie Yoav Gallant zou zondag in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Lloyd Austin hebben aangegeven dat de Iraanse militaire activiteiten doen vermoeden dat het land zich voorbereidt op een grote aanval.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
2 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
3 uur geleden