Milieuorganisaties: uitstel jammer, maar krimp Schiphol komt er
HAARLEM (ANP) - Natuur- en milieuorganisaties zijn erg teleurgesteld dat de rechter een stokje steekt voor snelle gedwongen krimp van Schiphol. Toch vertrouwen ze erop dat het aantal vluchten op termijn alsnog omlaag zal gaan. "Deze uitspraak zorgt misschien voor uitstel, maar die krimp van Schiphol gaat er komen. Daar zijn we van overtuigd", reageren Natuur & Milieu, Milieudefensie, Natuur en Milieufederatie Noord-Holland en Greenpeace.
De rechtbank in Haarlem oordeelde woensdag dat het kabinet niet de juiste procedure heeft doorlopen om in het seizoen 2023/2024 al het aantal vluchten te verlagen van 500.000 naar 460.000. Die procedure is inmiddels alsnog ingezet door de overheid en als die is doorlopen, mag de overheid een jaar later alsnog Schiphol een vermindering opleggen.
Luchtvaartmaatschappijen hadden de zaak aangespannen. Met name van KLM noemen de milieugroepen dat "een klap in het gezicht van omwonenden, het klimaat en de regering die het bedrijf heeft gered van een faillissement". Ze benadrukken dat de overheid moet ingrijpen om de geluidsoverlast en vervuiling te verminderen.
"Deze uitspraak maakt extra duidelijk wat het probleem is met Schiphol, dat nog steeds geen natuurvergunning heeft. KLM heeft geen goed klimaatplan. Deze grote vervuiler staat nu met de rug naar de samenleving, dit is het moment voor een koerswijziging en weer te luisteren naar wat er nodig is voor een veilige toekomst op deze planeet", aldus de organisaties in hun gezamenlijke reactie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
13 uur geleden