‘Mijn ouders hebben bewust voor een openbare basisschool gekozen’
Mees Fase zit in groep 8 van De Casembrood in Sint Annaland. Hij heeft het erg naar zijn zin op school. “Het is leuk dat er zoveel verschillende soorten kinderen op school zitten. Ook qua geloof. We leren veel van elkaar en ik vind het ook gewoon interessant om de verhalen te horen van bijvoorbeeld de twee Islamitische kinderen uit mij klas.”
“Mijn vader is Protestants, maar gaat niet naar de kerk hoor. Mijn moeder is niet gelovig. Hoewel deze basisschool dicht bij huis is, hebben mijn ouders wel bewust voor een openbare basisschool gekozen. Daar ben ik wel blij om. Je leert er veel van. Gewoon hoe het bij iemandanders thuis gaat, wat ze geloven, maar ook hoe ze sommige dingen doen. Ik vind het ook interessant om te horen over andere landen enzo. Bijvoorbeeld bij aardrijkskunde.” Mees heeft een hele fijne klas en ook is hij blij met meester Anko. “We zijn echt een grote, leuke groep geworden. Een paar jaar geleden had je meer kleine groepjes vrienden en vriendinnen, maar nu zijn we veel hechter. Dat is wel echt leuk. Ik denk wel dat dat komt, omdat de meesters en juffen dat ook belangrijk vinden. En je wordt natuurlijk wat ouder, dan leer je dat het met iedereen leuk kan zijn en hoe je met elkaar omgaat. Juist als je misschien niet hetzelfde bent of denk”, zo legt Mees uit. Mees gaat na de zomervakantie naar het Juvenaat in Bergen op Zoom. “Dat zal vast wel wennen zijn, maar ik heb er ook echt heel veel zin in. Hoe dan ook heb ik hier op school een hele leuke tijd gehad.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
8 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
12 uur geledenSINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
1 dag geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
1 dag geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
2 dagen geleden