Migranten op de Ocean Viking in Sicilië in quarantaine
PALERMO (ANP) - Migranten op het schip Ocean Viking zijn maandagavond in Sicilië van boord gegaan. Zondag kreeg reder SOS Mediterranee van Italië toestemming om de 180 migranten in Porto Empedocle aan land te zetten.
Volgens een journalist van persbureau AFP zijn de migranten direct na aankomt door de politie naar een grote veerboot begeleid. Op de Moby Zaza moeten ze twee weken in quarantaine vanwege mogelijke besmetting met het coronavirus.
De Ocean Viking wachtte al ruim een week op toestemming van Italië of Malta om de migranten in een veilige haven van boord te laten gaan. Het schip riep vrijdag de noodtoestand uit vanwege oplopende spanningen aan boord. De migranten, onder meer Pakistanen, Noord-Afrikanen, Eritreeërs en Nigerianen werden door de Ocean Viking opgepikt op 25 en 30 juni.
Op de Moby Zaza zat de afgelopen weken al een groep migranten in quarantaine. Dertig van hen zijn positief getest op het coronavirus. Degenen die het virus niet hebben, mochten eerder op maandag het schip verlaten.
Burgemeester Ida Carmina van Porto Empedocle staat niet te springen om de komst van de nieuwe groep migranten. Volgens haar kan de door de coronacrisis economisch zwaar getroffen lokale gemeenschap de hulpvraag amper aan. "Nu dat we op de weg terug zijn, het toerisme weer begint te komen, is deze ontwikkeling een ongelooflijke klap voor ons", aldus Carmina.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Uitspraken van de miljardair Jim Ratcliffe over migratie hebben in het Verenigd Koninkrijk tot ophef geleid. De mede-eigenaar van Manchester United verklaarde dat zijn land is "gekoloniseerd door immigranten". Premier Keir Starmer reageerde verontwaardigd en zei dat Ratcliffe zijn excuses moet aanbieden.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Duitsland wil bij de NAVO niet alleen de meeste generaals, maar ook de hoogste militair adviseur van secretaris-generaal Mark Rutte leveren. Het steeds actievere Europese zwaargewicht heeft zijn legerchef voorgedragen als voorzitter van de 32 NAVO-topmilitairen.
11 minuten geledenRIJKHOVEN (ANP) - De EU moet haar bedrijven beschermen tegen oneerlijke concurrentie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa. Grote bedrijven moeten groeien, "want we hebben sterke bedrijven nodig om te kunnen concurreren op de wereldmarkt". Dat zei hij voor het begin van de informele bijeenkomst van EU-regeringsleiders over concurrentiekracht in kasteel Alden Biesen in Vlaanderen.
15 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
2 uur geleden