Migranten op de Ocean Viking in Sicilië in quarantaine
PALERMO (ANP) - Migranten op het schip Ocean Viking zijn maandagavond in Sicilië van boord gegaan. Zondag kreeg reder SOS Mediterranee van Italië toestemming om de 180 migranten in Porto Empedocle aan land te zetten.
Volgens een journalist van persbureau AFP zijn de migranten direct na aankomt door de politie naar een grote veerboot begeleid. Op de Moby Zaza moeten ze twee weken in quarantaine vanwege mogelijke besmetting met het coronavirus.
De Ocean Viking wachtte al ruim een week op toestemming van Italië of Malta om de migranten in een veilige haven van boord te laten gaan. Het schip riep vrijdag de noodtoestand uit vanwege oplopende spanningen aan boord. De migranten, onder meer Pakistanen, Noord-Afrikanen, Eritreeërs en Nigerianen werden door de Ocean Viking opgepikt op 25 en 30 juni.
Op de Moby Zaza zat de afgelopen weken al een groep migranten in quarantaine. Dertig van hen zijn positief getest op het coronavirus. Degenen die het virus niet hebben, mochten eerder op maandag het schip verlaten.
Burgemeester Ida Carmina van Porto Empedocle staat niet te springen om de komst van de nieuwe groep migranten. Volgens haar kan de door de coronacrisis economisch zwaar getroffen lokale gemeenschap de hulpvraag amper aan. "Nu dat we op de weg terug zijn, het toerisme weer begint te komen, is deze ontwikkeling een ongelooflijke klap voor ons", aldus Carmina.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
19 minuten geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
3 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
4 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
4 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
5 uur geleden