Migranten op de Ocean Viking in Sicilië in quarantaine
PALERMO (ANP) - Migranten op het schip Ocean Viking zijn maandagavond in Sicilië van boord gegaan. Zondag kreeg reder SOS Mediterranee van Italië toestemming om de 180 migranten in Porto Empedocle aan land te zetten.
Volgens een journalist van persbureau AFP zijn de migranten direct na aankomt door de politie naar een grote veerboot begeleid. Op de Moby Zaza moeten ze twee weken in quarantaine vanwege mogelijke besmetting met het coronavirus.
De Ocean Viking wachtte al ruim een week op toestemming van Italië of Malta om de migranten in een veilige haven van boord te laten gaan. Het schip riep vrijdag de noodtoestand uit vanwege oplopende spanningen aan boord. De migranten, onder meer Pakistanen, Noord-Afrikanen, Eritreeërs en Nigerianen werden door de Ocean Viking opgepikt op 25 en 30 juni.
Op de Moby Zaza zat de afgelopen weken al een groep migranten in quarantaine. Dertig van hen zijn positief getest op het coronavirus. Degenen die het virus niet hebben, mochten eerder op maandag het schip verlaten.
Burgemeester Ida Carmina van Porto Empedocle staat niet te springen om de komst van de nieuwe groep migranten. Volgens haar kan de door de coronacrisis economisch zwaar getroffen lokale gemeenschap de hulpvraag amper aan. "Nu dat we op de weg terug zijn, het toerisme weer begint te komen, is deze ontwikkeling een ongelooflijke klap voor ons", aldus Carmina.
Meer uit Buitenland
SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
2 uur geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
9 uur geleden