Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migranten op de Ocean Viking in Sicilië in quarantaine

Migranten op de Ocean Viking in Sicilië in quarantaine

PALERMO (ANP) - Migranten op het schip Ocean Viking zijn maandagavond in Sicilië van boord gegaan. Zondag kreeg reder SOS Mediterranee van Italië toestemming om de 180 migranten in Porto Empedocle aan land te zetten.

Volgens een journalist van persbureau AFP zijn de migranten direct na aankomt door de politie naar een grote veerboot begeleid. Op de Moby Zaza moeten ze twee weken in quarantaine vanwege mogelijke besmetting met het coronavirus.

De Ocean Viking wachtte al ruim een week op toestemming van Italië of Malta om de migranten in een veilige haven van boord te laten gaan. Het schip riep vrijdag de noodtoestand uit vanwege oplopende spanningen aan boord. De migranten, onder meer Pakistanen, Noord-Afrikanen, Eritreeërs en Nigerianen werden door de Ocean Viking opgepikt op 25 en 30 juni.

Op de Moby Zaza zat de afgelopen weken al een groep migranten in quarantaine. Dertig van hen zijn positief getest op het coronavirus. Degenen die het virus niet hebben, mochten eerder op maandag het schip verlaten.

Burgemeester Ida Carmina van Porto Empedocle staat niet te springen om de komst van de nieuwe groep migranten. Volgens haar kan de door de coronacrisis economisch zwaar getroffen lokale gemeenschap de hulpvraag amper aan. "Nu dat we op de weg terug zijn, het toerisme weer begint te komen, is deze ontwikkeling een ongelooflijke klap voor ons", aldus Carmina.

Meer uit Buitenland

Zelensky: VS willen nog voor de zomer einde aan oorlog

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.

37 minuten geleden
Clintons pleiten voor publieke getuigenis over Epstein-banden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."

58 minuten geleden
NAVO-centra in Nederland maken zich op voor vertrek Amerikanen

UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.

1 uur geleden
Oekraïne meldt opnieuw aanvallen op stroomvoorziening

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.

2 uur geleden
Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

6 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

6 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

6 uur geleden